Řidič nerespektoval světla na přejezdu. Vlak auto odhodil

Na železničním přejezdu ve Starém Městě na Šumpersku svítí 2. června odpoledne výstražná světla, zní bezpečnostní zvukový signál. Šestatřicetiletý řidič je ovšem nerespektuje a vjíždí na přejezd. Strojvedoucí nemůže srážce auta a vlaku zabánit. Nehoda se obešla bez zranění.

„Šestatřicetiletý řidič s vozidlem VW Transporter zřejmě nerespektoval světelný a zvukový signál zabezpečovacího zařízení ani výstražný zvukový signál přijíždějícího vlaku a vjel na železniční přejezd,“ řekla policejní mluvčí Marie Šafářová s tím, že vlak auto po středu odhodil. „Případné ovlivnění alkoholem policisté u řidiče i strojvedoucího vyloučili dechovými zkouškami,“ informovala dále Šafářová. Oba z nehody vyvázli bez zranění.

„Ve vlaku v době střetu bylo několik cestujících, kteří však místo opustili ještě před příjezdem policistů. Zraněný patrně nikdo z nich nebyl,“ uzavřela Marie Šafářová s tím, že celková škoda se pohybuje okolo Celková škoda byla předběžně odhadnutá na 150 tisíc korun, z toho 100 tisíc na tisíc korun. Policie nyní vyšetřuje příčinu a míru zavinění nehody.

Související

Rychlovky

  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.
  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály