Řidič nerespektoval světla na přejezdu. Vlak auto odhodil

Na železničním přejezdu ve Starém Městě na Šumpersku svítí 2. června odpoledne výstražná světla, zní bezpečnostní zvukový signál. Šestatřicetiletý řidič je ovšem nerespektuje a vjíždí na přejezd. Strojvedoucí nemůže srážce auta a vlaku zabánit. Nehoda se obešla bez zranění.

„Šestatřicetiletý řidič s vozidlem VW Transporter zřejmě nerespektoval světelný a zvukový signál zabezpečovacího zařízení ani výstražný zvukový signál přijíždějícího vlaku a vjel na železniční přejezd,“ řekla policejní mluvčí Marie Šafářová s tím, že vlak auto po středu odhodil. „Případné ovlivnění alkoholem policisté u řidiče i strojvedoucího vyloučili dechovými zkouškami,“ informovala dále Šafářová. Oba z nehody vyvázli bez zranění.

„Ve vlaku v době střetu bylo několik cestujících, kteří však místo opustili ještě před příjezdem policistů. Zraněný patrně nikdo z nich nebyl,“ uzavřela Marie Šafářová s tím, že celková škoda se pohybuje okolo Celková škoda byla předběžně odhadnutá na 150 tisíc korun, z toho 100 tisíc na tisíc korun. Policie nyní vyšetřuje příčinu a míru zavinění nehody.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály