Řidič elektrokoloběžky nadýchal 1,75 promile. Případů přibývá

Koloběžkáře v Olomouci včera večer musela ošetřovat záchranná služba, na místo byla přivolána městská i státní policie. Není to přitom ojedinělý případ nehody související s elektrokoloběžkou. Vedle výhod elektrických koloběžek se řeší jejich zápory. Lidé je parkují na nevhodných místech, kde mohou překážet nevidomým nebo bránit jiné dopravě.

K nehodě na elektrické koloběžce vyjížděla včera večer Městská policie Olomouc. Muže na ulici Doubravského již ošetřovala záchranná služba. Strážníci muži naměřili 1,75 promile alkoholu v krvi, poté si případ převzala státní policie.

"Včera před 20. hodinou byli policisté vysláni k dopravní nehodě koloběžkáře. Podle zjištěných informací se 32letý řidič elektrokoloběžky pravděpodobně vlivem svého podnapilého stavu při jízdě nechoval ohleduplně a upadl na vozovku," říká policejní mluvčí Ivana Skoupilová. U řidiče došlo ke zranění, kvůli kterým musel být převezen do Fakultní nemocnice Olomouc.

Uživatelé elektrokoloběžek často nevědí, jaká pravidla pro ně platí. Je totiž nutné na nich dodržovat to, co při jízdě na kole, včetně zákazu jízdy pod vlivem alkoholu. Městská policie Olomouc eviduje stále velké množství případů.

Koloběžky je nutné parkovat jen na k tomu určených plochách. V jiném případě mohou komplikovat dopravu nebo také ohrožovat nevidomé, jak jsme psali v jednom z našich článků. Za účelem popularizace informací o koloběžkách a pravidlech, které se s nimi pojí, vytvořilo město osvětovou kampaň Řiď se rozumem!


Základních pět pravidel pro jízdu na koloběžce podle osvětové kampaně:

Parkuj s rozmyslem

Nejezdi po chodníku

Sleduj značky

Dávej bacha na cestu

Nejezdi pod vlivem


Nepříjemným suvenýrem z bujarého večera nemusí být jen pokutový papír. Také Fakultní nemocnice Olomouc dříve varovala, že úrazů na koloběžkách přibývá. Nejhůře jsou na tom samozřejmě letní měsíce. Lékaři se tak setkávají od zlomenin přes vyražené zuby a úrazy hlavy až k poranění páteře.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály