Řidič elektrokoloběžky nadýchal 1,75 promile. Případů přibývá

Koloběžkáře v Olomouci včera večer musela ošetřovat záchranná služba, na místo byla přivolána městská i státní policie. Není to přitom ojedinělý případ nehody související s elektrokoloběžkou. Vedle výhod elektrických koloběžek se řeší jejich zápory. Lidé je parkují na nevhodných místech, kde mohou překážet nevidomým nebo bránit jiné dopravě.

K nehodě na elektrické koloběžce vyjížděla včera večer Městská policie Olomouc. Muže na ulici Doubravského již ošetřovala záchranná služba. Strážníci muži naměřili 1,75 promile alkoholu v krvi, poté si případ převzala státní policie.

"Včera před 20. hodinou byli policisté vysláni k dopravní nehodě koloběžkáře. Podle zjištěných informací se 32letý řidič elektrokoloběžky pravděpodobně vlivem svého podnapilého stavu při jízdě nechoval ohleduplně a upadl na vozovku," říká policejní mluvčí Ivana Skoupilová. U řidiče došlo ke zranění, kvůli kterým musel být převezen do Fakultní nemocnice Olomouc.

Uživatelé elektrokoloběžek často nevědí, jaká pravidla pro ně platí. Je totiž nutné na nich dodržovat to, co při jízdě na kole, včetně zákazu jízdy pod vlivem alkoholu. Městská policie Olomouc eviduje stále velké množství případů.

Koloběžky je nutné parkovat jen na k tomu určených plochách. V jiném případě mohou komplikovat dopravu nebo také ohrožovat nevidomé, jak jsme psali v jednom z našich článků. Za účelem popularizace informací o koloběžkách a pravidlech, které se s nimi pojí, vytvořilo město osvětovou kampaň Řiď se rozumem!


Základních pět pravidel pro jízdu na koloběžce podle osvětové kampaně:

Parkuj s rozmyslem

Nejezdi po chodníku

Sleduj značky

Dávej bacha na cestu

Nejezdi pod vlivem


Nepříjemným suvenýrem z bujarého večera nemusí být jen pokutový papír. Také Fakultní nemocnice Olomouc dříve varovala, že úrazů na koloběžkách přibývá. Nejhůře jsou na tom samozřejmě letní měsíce. Lékaři se tak setkávají od zlomenin přes vyražené zuby a úrazy hlavy až k poranění páteře.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály