Rány do obličeje, zraněné děti. Šternberk řeší násilí mezi mladými

Město Šternberk řeší bezpečnost ve městě. Od incidentu, kdy se na začátku července napadly dvě dívky, násilí mezi dětmi a mladými neustává. Město hledá uchazeče o práci strážníka, jednat chce i se zástupci Ministerstva pro místní rozvoj.

"Naprosto chápeme obavy veřejnosti a sdílíme znepokojení, situace je velmi komplikovaná. Chci však všechny ujistit, že se poctivě snažíme využívat všechny možnosti, které nám současná legislativa dává," řekl starosta města Stanislav Orság (ODS).

K prvnímu incidentu došlo v neděli 7. července. „Kolem půl šesté odpoledne měla fyzicky napadnout nezletilá dívka bez jakéhokoli varování jinou nezletilou dívku. Tuto několika ranami udeřila do obličeje a následně ji měla také kopnout. Mladá slečna utrpěla zranění v oblasti obličeje, se kterým byla následně ošetřena v nemocnici,“ informovala k prvotnímu případu mluvčí Policie České republiky Ivana Skoupilová.

Město pak začalo situaci řešit, protože se incidenty napadení mezi mladými stupňovaly. „Ve městě jsme posílili výkon služby a intenzivně spolupracujeme s městkou policií i radnicí. Situaci ve městě monitorujeme,“ uvedla Skoupilová k případu.

"V tomto týdnu se znovu setkáme se zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, abychom společně projednali možnost zapojení města do projektu Komunitní bezpečnost. Ten by mohl městu přinést nejen odbornou podporu, ale též finanční prostředky na komplexní práci s problematickými skupinami obyvatel," dodal Orság.

Městská policie ve Šternberku zareagovala na násilí náborem nových strážníků. "Momentálně máme otevřené výběrové řízení na čtyři strážníky a usilujeme o navýšení počtu asistentů prevence kriminality," uvedl velitel Městské policie Šternberk Libor Šamšula.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály