Rány do obličeje, zraněné děti. Šternberk řeší násilí mezi mladými

Město Šternberk řeší bezpečnost ve městě. Od incidentu, kdy se na začátku července napadly dvě dívky, násilí mezi dětmi a mladými neustává. Město hledá uchazeče o práci strážníka, jednat chce i se zástupci Ministerstva pro místní rozvoj.

"Naprosto chápeme obavy veřejnosti a sdílíme znepokojení, situace je velmi komplikovaná. Chci však všechny ujistit, že se poctivě snažíme využívat všechny možnosti, které nám současná legislativa dává," řekl starosta města Stanislav Orság (ODS).

K prvnímu incidentu došlo v neděli 7. července. „Kolem půl šesté odpoledne měla fyzicky napadnout nezletilá dívka bez jakéhokoli varování jinou nezletilou dívku. Tuto několika ranami udeřila do obličeje a následně ji měla také kopnout. Mladá slečna utrpěla zranění v oblasti obličeje, se kterým byla následně ošetřena v nemocnici,“ informovala k prvotnímu případu mluvčí Policie České republiky Ivana Skoupilová.

Město pak začalo situaci řešit, protože se incidenty napadení mezi mladými stupňovaly. „Ve městě jsme posílili výkon služby a intenzivně spolupracujeme s městkou policií i radnicí. Situaci ve městě monitorujeme,“ uvedla Skoupilová k případu.

"V tomto týdnu se znovu setkáme se zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, abychom společně projednali možnost zapojení města do projektu Komunitní bezpečnost. Ten by mohl městu přinést nejen odbornou podporu, ale též finanční prostředky na komplexní práci s problematickými skupinami obyvatel," dodal Orság.

Městská policie ve Šternberku zareagovala na násilí náborem nových strážníků. "Momentálně máme otevřené výběrové řízení na čtyři strážníky a usilujeme o navýšení počtu asistentů prevence kriminality," uvedl velitel Městské policie Šternberk Libor Šamšula.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály