Postupně odnášeli elektroniku, pak ji přeprodávali. Zlodějům z kojetínského skladu hrozí až 10 let

Policie obvinila čtyři muže z krádeže. Pracovníci ve skladu na Přerovsku postupně kradli elektornické součástky, procesory, SSD disky a mobilní telefony. Zloději postupně zboží přeprodávali dalším osobám. Zlodějům nyní hrozí až 10 let za mřížemi.

"Během prvních čtyř měsíců letošního roku měli čtyři muži ve věku od 22 do 37 let okrást společnost sídlící na Přerovsku o zboží v hodnotě něco málo přes 2 450 000 korun. V těchto dnech jim bylo sděleno obvinění z trestného činu krádež a jejich trestní stíhání je vedeno na svobodě," sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Pracovníci kradli podle mluvčí buď samostatně, nebo ve dvojicích v rámci pracovních směn. "Všichni čtyři pracovali v dané firmě a vzhledem ke své pracovní náplni měli přístup do běžně nepřístupných prostor skladu. Z těchto míst pak měli brát a odnášet elektronické součástky, především procesory, SSD disky a taky mobilní telefony," popsala mluvčí.

Pracovníci pak věci vynášeli ven ze společnosti, prodávali je dalším osobám a zisk si mezi sebou rozdělovali. "Za uvedené jednání jim dle trestního zákoníku a s ohledem na způsobenou škodu hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let," dodala Zajícová.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály