Ani parkovací kartu, ani průkaz invalidy neměl. Řidič využil kartu po zesnulém

Platba za parkování v Olomouci se řidičům líbit nemusí, pokud ale chtějí stát v placené zóně, parkování zaplatit musí. Řidič, kterého ve čtvrtek kontrolovali strážníci, chtěl na parkování vyzrát. Používal totiž průkaz pro osoby se zdravotním postižením po zesnulém řidiči.

Případ řešili strážníci ve čtvrtek ráno na parkovišti před bankou na třídě Svobody. "Na kamerách bylo spatřeno vozidlo parkující na vyhrazeném místě pro osoby se zdravotním postižením označené příslušnou dopravní značkou. Z auta následně vystoupil muž, který na první pohled nevypadal, že oprávněně využívá dotyčné parkovací místo," informoval mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle.

Hlídka strážníků pak dorazila na místo a zjistila, že průkaz sice platný je, ale jeho majitel už zemřel. "V návaznosti na zjištěné informace bylo rozhodnuto o odtahu samotného vozidla na záchytné parkoviště. Téhož dne odpoledne jsme dostali informaci, že si vozidlo přišel vyzvednout jeho řidič. Ten nám na místě řekl, že auto před bankou zaparkoval on a je si vědom celého jednání," dodal mluvčí olomouckých strážníků. Celý incident má být oznámen příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály