Ani parkovací kartu, ani průkaz invalidy neměl. Řidič využil kartu po zesnulém

Platba za parkování v Olomouci se řidičům líbit nemusí, pokud ale chtějí stát v placené zóně, parkování zaplatit musí. Řidič, kterého ve čtvrtek kontrolovali strážníci, chtěl na parkování vyzrát. Používal totiž průkaz pro osoby se zdravotním postižením po zesnulém řidiči.

Případ řešili strážníci ve čtvrtek ráno na parkovišti před bankou na třídě Svobody. "Na kamerách bylo spatřeno vozidlo parkující na vyhrazeném místě pro osoby se zdravotním postižením označené příslušnou dopravní značkou. Z auta následně vystoupil muž, který na první pohled nevypadal, že oprávněně využívá dotyčné parkovací místo," informoval mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle.

Hlídka strážníků pak dorazila na místo a zjistila, že průkaz sice platný je, ale jeho majitel už zemřel. "V návaznosti na zjištěné informace bylo rozhodnuto o odtahu samotného vozidla na záchytné parkoviště. Téhož dne odpoledne jsme dostali informaci, že si vozidlo přišel vyzvednout jeho řidič. Ten nám na místě řekl, že auto před bankou zaparkoval on a je si vědom celého jednání," dodal mluvčí olomouckých strážníků. Celý incident má být oznámen příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály