Ani parkovací kartu, ani průkaz invalidy neměl. Řidič využil kartu po zesnulém

Platba za parkování v Olomouci se řidičům líbit nemusí, pokud ale chtějí stát v placené zóně, parkování zaplatit musí. Řidič, kterého ve čtvrtek kontrolovali strážníci, chtěl na parkování vyzrát. Používal totiž průkaz pro osoby se zdravotním postižením po zesnulém řidiči.

Případ řešili strážníci ve čtvrtek ráno na parkovišti před bankou na třídě Svobody. "Na kamerách bylo spatřeno vozidlo parkující na vyhrazeném místě pro osoby se zdravotním postižením označené příslušnou dopravní značkou. Z auta následně vystoupil muž, který na první pohled nevypadal, že oprávněně využívá dotyčné parkovací místo," informoval mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle.

Hlídka strážníků pak dorazila na místo a zjistila, že průkaz sice platný je, ale jeho majitel už zemřel. "V návaznosti na zjištěné informace bylo rozhodnuto o odtahu samotného vozidla na záchytné parkoviště. Téhož dne odpoledne jsme dostali informaci, že si vozidlo přišel vyzvednout jeho řidič. Ten nám na místě řekl, že auto před bankou zaparkoval on a je si vědom celého jednání," dodal mluvčí olomouckých strážníků. Celý incident má být oznámen příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení.

Související

  • Na D1 neprojedete. Kvůli nehodě tří aut stojí doprava u Kojetína
    Krimi

    Na D1 neprojedete. Kvůli nehodě tří aut stojí doprava u Kojetína

    Provoz na dálnici D1 mezi Kroměříží a Kojetínem na Přerovsku zastavila dnes časně ráno nehoda. Oba jízdní pruhy ve směru na Prahu blokuje převrácený kamion. Vyplývá to z informací zveřejněných Národním dopravním informačním centrem a policií na síti X. Hasiči na facebooku uvedli, že na dálnici havaroval kamion a dvě dodávky, přičemž dva lidé utrpěli zranění. Ve směru na Ostravu je dálnice průjezdná jedním pruhem.

  • Skočila pod auto, řidič ji srazil. Žena skončila na fakultce
    Krimi

    Skočila pod auto, řidič ji srazil. Žena skončila na fakultce

    Zábava v centru po Olomouc (o)žije ještě neutichala a na jednom z míst už zasahovali policisté. Krátce po půlnoci v noci na neděli vyjížděli policisté ke srážce ženy a řidiče auta. Žena se zraněním skončila v nemocnici.

  • S autem nabourala do schodů. Po čelním náraze skončila řidička se zraněním
    Krimi

    S autem nabourala do schodů. Po čelním náraze skončila řidička se zraněním

    Řidička v Jeseníku neudržela auto na silnici. Šedesátnice z neznámých důvodů sjela při jízdě po Šumperské ulici s autem mimo komunikaci a čelně narazila do betonových schodů.

  • Nezvládl zatáčku a havaroval. 19letý muž na Přerovsku dostal auto na bok
    Krimi

    Nezvládl zatáčku a havaroval. 19letý muž na Přerovsku dostal auto na bok

    Nepřiměřená rychlost způsobila dopravní nehodu v pondělí večer na Přerovsku. Mezi Výkleky a Lazníky havaroval v levotočivé zatáčce 19letý řidič se svým spolujezdcem. Řidič byl preventivně převezen do nemocnice, škoda se vyšplhala na 25 tisíc korun.

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály