Osmnáctiletý mladík prodával po Olomouci extázi a ketamin. Dopadl ho TOXI tým

Kriminalisté z TOXI týmu během posledních dnů dopadli dva Olomoučany, které obvinili z trestných činů na úseku toxikomanie. Jedním z nich je i osmnáctiletý mladík, který po Olomouci prodával extázi a ketamin, nyní mu hrozí až pět let ve vězení.

Kriminalisté mladíka obvinili z toho, že si po dobu jednoho roku obstarával psychotropní látky, ty potom distribuoval po Olomouci. „Konkrétně se mělo jednat o extázi ve formě tablet nebo krystalického prášku a také ketamin, což je halucinogenní droga známá pod názvem super K,“ řekla policejní mluvčí Petra Vaňharová s tím, že osmnáctiletý mladík byl v pátek 21. října zatčen. „Následovala domovní prohlídka, při které kriminalisté zajistili několik stop úzce souvisejících s distribucí drog,“ dodala mluvčí a dodala, že mu hrozí až pět let ve vězení.

TOXI tým zasahoval i o dva dny později

O pár dní později TOXI tým zatkl i sedmačtyřicetiletého Olomoučana. „Policisté muže, jakožto řidiče automobilu Škoda Octavia, zadrželi v neděli 23. října krátce před půlnocí v ulicích Olomouce,“ popsala zásah Vaňharová. Muž se podrobil orientačnímu testu na drogy, který byl pozitivní na přítomnost amfetaminu/metamfetaminu. „Za volant navíc usedl i přesto, že má Okresním soudem v Olomouci uložen zákaz řízení všech motorových vozidel, až do září 2025,“ doplnila mluvčí.

Krátce poté ho kriminalisté obvinili z výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „Muži kriminalisté kladou za vinu, že si měl v dubnu letošního roku opatřit pervitin, který měl distribuovat dalším osobám,“ řekla policejní mluvčí Petra Vaňharová s tím, že se měl účastnit i výroby samotné drogy, kterou v dalších měsících prodával v Olomouci. Při domovní prohlídce členové TOXI týmu našli věci souvisejících s výrobou a distribucí drog.

Muž je nyní po rozhodnutí státního zástupce ve vazbě. „Z důvodu, že byl muž v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost odsouzen, mu podle trestního zákoníku hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let nebo propadnutí majetku,“ informovala o možné trestní sazbě policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Související

  • Na D1 neprojedete. Kvůli nehodě tří aut stojí doprava u Kojetína
    Krimi

    Na D1 neprojedete. Kvůli nehodě tří aut stojí doprava u Kojetína

    Provoz na dálnici D1 mezi Kroměříží a Kojetínem na Přerovsku zastavila dnes časně ráno nehoda. Oba jízdní pruhy ve směru na Prahu blokuje převrácený kamion. Vyplývá to z informací zveřejněných Národním dopravním informačním centrem a policií na síti X. Hasiči na facebooku uvedli, že na dálnici havaroval kamion a dvě dodávky, přičemž dva lidé utrpěli zranění. Ve směru na Ostravu je dálnice průjezdná jedním pruhem.

  • Skočila pod auto, řidič ji srazil. Žena skončila na fakultce
    Krimi

    Skočila pod auto, řidič ji srazil. Žena skončila na fakultce

    Zábava v centru po Olomouc (o)žije ještě neutichala a na jednom z míst už zasahovali policisté. Krátce po půlnoci v noci na neděli vyjížděli policisté ke srážce ženy a řidiče auta. Žena se zraněním skončila v nemocnici.

  • S autem nabourala do schodů. Po čelním náraze skončila řidička se zraněním
    Krimi

    S autem nabourala do schodů. Po čelním náraze skončila řidička se zraněním

    Řidička v Jeseníku neudržela auto na silnici. Šedesátnice z neznámých důvodů sjela při jízdě po Šumperské ulici s autem mimo komunikaci a čelně narazila do betonových schodů.

  • Nezvládl zatáčku a havaroval. 19letý muž na Přerovsku dostal auto na bok
    Krimi

    Nezvládl zatáčku a havaroval. 19letý muž na Přerovsku dostal auto na bok

    Nepřiměřená rychlost způsobila dopravní nehodu v pondělí večer na Přerovsku. Mezi Výkleky a Lazníky havaroval v levotočivé zatáčce 19letý řidič se svým spolujezdcem. Řidič byl preventivně převezen do nemocnice, škoda se vyšplhala na 25 tisíc korun.

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály