Olomoucký TOXI tým si posvítil na dealera pervitinu

Osmadvacetiletého dealera pervitinu zadrželi kriminalisté olomouckého TOXI týmu ve středu 21. dubna. Drogy měl muž během letošního března distribuovat v Olomouci a Valašském Meziříčí i přesto, že již byl za stejný přečin před dvěma lety trestán. Nyní mu hrozí až deset let vězení.

„Muž od března 2021 do svého zadržení zprostředkoval za účelem zisku ve třech případech prodej metamfetaminu, tzv. pervitinu. Dále téměř dva a půl roku si nezjištěným způsobem opatřoval pervitin, poté jej distribuoval v Olomouci, a to minimálně šesti dosud zjištěným osobám,“ uvádí policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Dealer však nebude za stejný čin trestán poprvé. „Muž se protiprávního jednání dopouštěl i přesto, že ho Okresní soud v Olomouci v březnu 2019 odsoudil pro přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami k podmíněnému trestu odnětí svobody na 18 měsíců, se zkušební dobou do března letošního roku,“ dodala Vaňharová.

V případě odsouzení hrozí obviněnému trest odnětí svobody na dvě léta až deset let nebo propadnutí majetku.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály