Na přírodním koupališti Poděbrady u Olomouce utonul 39letý muž

Na přírodním koupališti Poděbrady nedaleko Olomouce včera utonul devětatřicetiletý muž. Jeho tělo ve vodě našli přivolaní policisté, kteří se muže marně snažili oživit. Okolnosti utonutí vyšetřuje policie. Sdělila to policejní mluvčí Petra Vaňharová. V Olomouckém kraji jde o osmého utonulého od začátku letních prázdnin Naposledy ve čtvrtek utonul šestačtyřicetiletý muž v zatopeném lomu u obce Olšovec na Přerovsku.

"Krátce před polednem jsme přijali oznámení o topícím se muži na přírodním koupališti Poděbrady. Na místo se neprodleně dostavili policisté, kteří muže během pár minut nalezli pod vodní hladinou. Po vytažení u něj zahájili okamžitou resuscitaci, ve které pokračovali zdravotníci. I přes veškerou snahu nakonec konstatovala zasahující lékařka u muže smrt," uvedla Vaňharová. Policisté nezjistili žádné podezřelé skutečnosti, které by poukazovaly na cizí zavinění. "Přesné příčiny a okolnosti tragické události jsou předmětem dalšího šetření," dodala Vaňharová.

Policisté prověřují i okolnosti čtvrtečního utonutí muže v lomu u obce Olšovec. Zmizení muže nahlásil policii přítel. Na břehu byly nalezeny osobní věci pohřešovaného včetně jízdního kola. Muž ve vodě ani v blízkém okolí nebyl. K lomu byly povolány policejní hlídky včetně psovoda. Policisté důkladně prohledali okolí lomu, avšak pohřešovaného nenašli. Mezitím hasiči pátrali po muži ve člunu na hladině a byli přivoláni policejní potápěči, kteří posléze pod vodní hladinou našli mrtvého muže. "Z důvodu řádného prošetření celé události byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály