Na Přerovsku se bouralo hned dvakrát, v Prostějově pro změnu auto zmizelo

Tato středa se v Olomouckém kraji nesla ve znamení dopravních nehod. Na Přerovsku došlo hned ke dvěma bouračkám. První se naštěstí obešla bez vážných zranění, v druhém případě už sražený muž takové štěstí neměl. V Prostějově zase v neděli auto zmizelo ze sídliště.

„Před sedmou hodinou ráno došlo ke střetu vozidla s cyklistkou v obci Vlkoš. Hlídka na místě zjistila, že na jedné z místních křižovatek 35letý řidič vozidla Škoda Fabia nedal při odbočování vpravo přednost v jízdě starší cyklistce,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Žena jela po hlavní cestě od Kyselovic, když jí vůz Škoda Fabia vjel do cesty a srazil ji z kola. Při pádu se zranila a musela být převezena do přerovské nemocnice. Oba řidiči měli negativní dechové zkoušky, takže byla podle všeho na vině jen nedbalost. Ta ale řidiče přijde draho, hmotná škoda totiž byla předběžně vyčíslena na 5 tisíc korun.

„Druhá nehoda se stala v Přerově na ulici Tovární. Řidička autobusu při odbočování vpravo nedala přednost staršímu chodci, který vstoupil na přechod pro chodce,“ sdělila Zajícová. Došlo tak ke srážce, která vyústila ve vážné zranění 72letého chodce, které si vyžádalo převoz do Fakultní nemocnice v Olomouci. I zde účastníci nehody prošli dechovou zkouškou s negativním výsledkem, šlo tedy o další nedbalost. Policie nevyhodnotila žádnou hmotnou škodu.

V Prostějově zase měli s auty úplně jiné problémy. Během víkendu totiž bylo ze sídliště E. Beneše odcizeno modré osobní auto značky Fiat Punto. Poškozený muž vůz nechal na parkovišti před domem, kde bydlí. Když chtěl ale v neděli auto použít, zjistil, že z parkoviště zmizelo. Podle policejní mluvčí Zajícové už se ale případem zabývá prostějovská policie, a tak se pachatel snad brzy najde.

Související

  • Na D1 neprojedete. Kvůli nehodě tří aut stojí doprava u Kojetína
    Krimi

    Na D1 neprojedete. Kvůli nehodě tří aut stojí doprava u Kojetína

    Provoz na dálnici D1 mezi Kroměříží a Kojetínem na Přerovsku zastavila dnes časně ráno nehoda. Oba jízdní pruhy ve směru na Prahu blokuje převrácený kamion. Vyplývá to z informací zveřejněných Národním dopravním informačním centrem a policií na síti X. Hasiči na facebooku uvedli, že na dálnici havaroval kamion a dvě dodávky, přičemž dva lidé utrpěli zranění. Ve směru na Ostravu je dálnice průjezdná jedním pruhem.

  • Skočila pod auto, řidič ji srazil. Žena skončila na fakultce
    Krimi

    Skočila pod auto, řidič ji srazil. Žena skončila na fakultce

    Zábava v centru po Olomouc (o)žije ještě neutichala a na jednom z míst už zasahovali policisté. Krátce po půlnoci v noci na neděli vyjížděli policisté ke srážce ženy a řidiče auta. Žena se zraněním skončila v nemocnici.

  • S autem nabourala do schodů. Po čelním náraze skončila řidička se zraněním
    Krimi

    S autem nabourala do schodů. Po čelním náraze skončila řidička se zraněním

    Řidička v Jeseníku neudržela auto na silnici. Šedesátnice z neznámých důvodů sjela při jízdě po Šumperské ulici s autem mimo komunikaci a čelně narazila do betonových schodů.

  • Nezvládl zatáčku a havaroval. 19letý muž na Přerovsku dostal auto na bok
    Krimi

    Nezvládl zatáčku a havaroval. 19letý muž na Přerovsku dostal auto na bok

    Nepřiměřená rychlost způsobila dopravní nehodu v pondělí večer na Přerovsku. Mezi Výkleky a Lazníky havaroval v levotočivé zatáčce 19letý řidič se svým spolujezdcem. Řidič byl preventivně převezen do nemocnice, škoda se vyšplhala na 25 tisíc korun.

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály