Mladík narazil s autem do městského úřadu. Vypil skoro půl litru vodky

Ve Starém městě na Šumpersku vyráželi policisté k dopravní nehodě na náměstí Osvobození. Mladík nepřizpůsobil jízdu a čelně narazil do budovy městského úřadu. Podle svých slov vypil téměř půl litru vodky po druhé nehodě, kterou během noci způsobil.

"Mladý 19letý řidič jel s osobním vozidlem značky Nissan ve směru od ulice Hanušovická k ulici Bezručova. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, stavu komunikace a vlastnostem vozidla a po projetí levotočivé zatáčky vyjel vpravo mimo komunikaci, kde čelně narazil do budovy městského úřadu," přiblížila průběh nehody mluvčí policie Miluše Zajícová.

Podle ní následně mladík z auta vylezl a po chvíli zase sedl zpět za volant a z místa odjel. "Celou událost viděl svědek, který nás o tom informoval na lince 158," vysvětlila.

Policejní hlídka našli vozidlo o kus dál na ulici Nádražní, ale bez řidiče, kde narazilo do dřevěné informační cedule. "Mezitím se na linku 158 ozval řidič uvedeného vozidla, který se doznal k oběma nehodám," pokračovala mluvčí s tím, že policisté během dechové zkoušky naměřili hodnoty 1,58 a 1,70 promile. "Podle svých slov vypil cca 0,4l vodky, a to až po druhé nehodě, kdy po nárazu do cedule zůstal sedět ve vozidle," vysvětlila Zajícová a doplnila, že poté z auta vylezl a z místa nehody odešel.

Obě nehody ustál podezřelý bez zranění. Hmotnou škodu na vozidle vyčíslili policisté na 60 tisíc korun, na budově úřadu 80 tisíc korun a na informační ceduli 10 tisíc.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály