Mladík narazil s autem do městského úřadu. Vypil skoro půl litru vodky

Ve Starém městě na Šumpersku vyráželi policisté k dopravní nehodě na náměstí Osvobození. Mladík nepřizpůsobil jízdu a čelně narazil do budovy městského úřadu. Podle svých slov vypil téměř půl litru vodky po druhé nehodě, kterou během noci způsobil.

"Mladý 19letý řidič jel s osobním vozidlem značky Nissan ve směru od ulice Hanušovická k ulici Bezručova. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, stavu komunikace a vlastnostem vozidla a po projetí levotočivé zatáčky vyjel vpravo mimo komunikaci, kde čelně narazil do budovy městského úřadu," přiblížila průběh nehody mluvčí policie Miluše Zajícová.

Podle ní následně mladík z auta vylezl a po chvíli zase sedl zpět za volant a z místa odjel. "Celou událost viděl svědek, který nás o tom informoval na lince 158," vysvětlila.

Policejní hlídka našli vozidlo o kus dál na ulici Nádražní, ale bez řidiče, kde narazilo do dřevěné informační cedule. "Mezitím se na linku 158 ozval řidič uvedeného vozidla, který se doznal k oběma nehodám," pokračovala mluvčí s tím, že policisté během dechové zkoušky naměřili hodnoty 1,58 a 1,70 promile. "Podle svých slov vypil cca 0,4l vodky, a to až po druhé nehodě, kdy po nárazu do cedule zůstal sedět ve vozidle," vysvětlila Zajícová a doplnila, že poté z auta vylezl a z místa nehody odešel.

Obě nehody ustál podezřelý bez zranění. Hmotnou škodu na vozidle vyčíslili policisté na 60 tisíc korun, na budově úřadu 80 tisíc korun a na informační ceduli 10 tisíc.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály