Málem narazili do vozu strážníků. Podnapilí na elektrokoloběžce skončili v rukou policie

Divoká jízda na koloběžce po centru Olomouce se mladíkům nevyplatila. Po pádu a následném ujíždění policejní hlídce, byl jeden z výtržníků převezen na záchytnou stanici a oba budou vyšetřováni za spáchání hned několika přestupků.

V neděli ráno došlo k incidentu nedaleko ulice Denisova přímo v centru Olomouce. Policejní hlídku upozornil řidič osobního vozidla na dvě podnapilé osoby na elektrokoloběžce. Mladíci po pádu na chodník pokračovali na sdílené koloběžce ve své divoké jízdě po chodníku k ulici Denisova. Policie mladé muže dostihla v momentu, kdy málem narazili do služebního vozu.

„Řidič elektrokoloběžky nadýchal 1,73 promile alkoholu v dechu a poté byl převezen na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Jeho spolujezdec nadýchal 1,43 promile a ten z místa následně odešel po svých,“ uvedl policejní tiskový mluvčí Petr Čunderle.

Oba mladíci budou vysvětlovat svou jízdu před správním orgánem, pro podezření ze spáchání několika přestupků.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály