Kontrolovali bary a restaurace v Uničově. Hasiči zjistili bezpečnostní nedostatky

Nedostatky v požární bezpečnosti odhalili hasiči o uplynulém víkendu při kontrolách restaurací a barů v Uničově na Olomoucku. Hasiči prošli pět podniků a ve čtyřech z nich zahájili kontrolu zaměřenou například na únikové východy či správné umístění hasicích přístrojů. Následně rozhodli o uložení sankce. Sdělila to mluvčí hasičů Lucie Balážová, podle které hasiči doprovázeli policisty kontrolující dodržování zákazu podávání alkoholu dětem a mladistvým.

"Kontrolovali jsme především průchodnost a označení únikových cest, označení uzávěrů hlavních přívodů vody, plynu a elektrické energie. Také jsme prověřili vybavení prostor hasicími přístroji a jejich funkčnost či vyvěšení čísel tísňového volání. Kontrolou prošel také personál jednotlivých restauračních zařízení, který by měl být proškolen o základních povinnostech v oblasti požární ochrany," uvedla Balážová. Obsluha by podle Balážové měla vědět, kde jsou umístěny hasicí přístroje a hlavní uzávěry energií nebo znát základní postupy pro evakuaci osob v případě mimořádné události.

Při kontrole restaurací a barů v Uničově ale hasiči odhalili uzamčené únikové východy, zaskládané, špatně umístěné či neprovozuschopné hasicí přístroje a také nevyvěšená čísla tísňového volání. Obsluha nebyla proškolena v požární bezpečnosti a neznala základní postupy při požární evakuaci. V podnicích také nebyly řádně označeny přívody energií.

Kontrolních akcí zaměřených na restaurace a bary se hasiči podle Balážové účastní pravidelně. "Jejich účelem je zvýšit požární bezpečnost v podnicích, kde se sdružuje větší množství osob. Zároveň je naším cílem zvýšit povědomí personálu o požárně-bezpečnostních pravidlech, která by měli dodržovat při provozu v tomto typu zařízení," podotkla Balážová.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály