Kluzké silnice potrápily řidiče. Dva skončili ve Fakultní nemocnici

Záchranné složky vyrážely o víkendu k dopravním nehodám, na kterých se podepsaly také kluzké silnice. Dvě z nich si vyžádaly převoz záchrannou službou do Fakultní nemocnice Olomouc. Škody se vyšplhaly na statisíce.

"Starší muž jel ve vozidle Peugeot Partner od Loštic na Mohelnici. Při jízdě nepřizpůsobil rychlost auta všem aktuálním okolnostem a na rozbředlém sněhu dostal smyk, vyjel vpravo mimo komunikaci a narazil do vzrostlého stromu," vysvětlila mluvčí policie Miluše Zajícová.

Při nárazu se řidič zranil a musel být sanitkou převezen do Fakultní nemocnice. "Dechová zkošuka nemohla být, s ohledem na zdravotní stav řidiče, na místě provedena," navázala Zajícová. Škodu policisté předběžně vyčíslili na 100 tisíc korun.

K další nehodě došlo v Hlubočkách na Olomoucké ulici. Čtyřicetiletý řidič jel od obce Hrubá voda k obci Velká Bystřice a po projetí křižovatkou s ulicí Československé armády nepřizpůsobil rychlost jízdy především stavu vozovky, která byla pokrytá sněhem. "S vozidlem přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím autem," přiblížila průběh nehody mluvčí policie Ivana Skoupilová.

Jednadvacetiletá řidička druhého vozidla utrpěla zranění, se kterým byla záchranáři převezena do Fakultní nemocnice Olomouc. "Hmotnou škodu jsme předběžně vyčíslili na 150 tisíc korun. Dopravní nehodou se i nadále zabýváme," doplnila mluvčí Skoupilová.

Během víkendu vyjížděli policisté k dalším nehodám, při kterých skončilo auto na střeše. Při jízdě od obce Prosenice ve směru na Přerov se řidič vyhýbal chodci, který náhle zpoza křoví vstoupil do cesty bez reflexních prvků. Stržením volantu se dostal do smyku a následně skončil na střeše v přilehlém poli. Stejně tak kvůli kluzké vozovce skončil na střeše senior za volantem. Ten dostal smyk, vyjel mimo silnici a najel do příkopu. Nárazem přední částí auta o břeh se převrátil na střechu. Havárie se obešla bez zranění.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály