Kluzké silnice potrápily řidiče. Dva skončili ve Fakultní nemocnici

Záchranné složky vyrážely o víkendu k dopravním nehodám, na kterých se podepsaly také kluzké silnice. Dvě z nich si vyžádaly převoz záchrannou službou do Fakultní nemocnice Olomouc. Škody se vyšplhaly na statisíce.

"Starší muž jel ve vozidle Peugeot Partner od Loštic na Mohelnici. Při jízdě nepřizpůsobil rychlost auta všem aktuálním okolnostem a na rozbředlém sněhu dostal smyk, vyjel vpravo mimo komunikaci a narazil do vzrostlého stromu," vysvětlila mluvčí policie Miluše Zajícová.

Při nárazu se řidič zranil a musel být sanitkou převezen do Fakultní nemocnice. "Dechová zkošuka nemohla být, s ohledem na zdravotní stav řidiče, na místě provedena," navázala Zajícová. Škodu policisté předběžně vyčíslili na 100 tisíc korun.

K další nehodě došlo v Hlubočkách na Olomoucké ulici. Čtyřicetiletý řidič jel od obce Hrubá voda k obci Velká Bystřice a po projetí křižovatkou s ulicí Československé armády nepřizpůsobil rychlost jízdy především stavu vozovky, která byla pokrytá sněhem. "S vozidlem přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím autem," přiblížila průběh nehody mluvčí policie Ivana Skoupilová.

Jednadvacetiletá řidička druhého vozidla utrpěla zranění, se kterým byla záchranáři převezena do Fakultní nemocnice Olomouc. "Hmotnou škodu jsme předběžně vyčíslili na 150 tisíc korun. Dopravní nehodou se i nadále zabýváme," doplnila mluvčí Skoupilová.

Během víkendu vyjížděli policisté k dalším nehodám, při kterých skončilo auto na střeše. Při jízdě od obce Prosenice ve směru na Přerov se řidič vyhýbal chodci, který náhle zpoza křoví vstoupil do cesty bez reflexních prvků. Stržením volantu se dostal do smyku a následně skončil na střeše v přilehlém poli. Stejně tak kvůli kluzké vozovce skončil na střeše senior za volantem. Ten dostal smyk, vyjel mimo silnici a najel do příkopu. Nárazem přední částí auta o břeh se převrátil na střechu. Havárie se obešla bez zranění.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály