Hokejové derby přerušila policie. Lítaly i dělobuchy

Pyrotechnika, dělobuchy i napadení pořadatele provázelo v pondělí večer na zimním stadionu v Prostějově prvoligové hokejové derby s Přerovem (5:2). Zápas musel být kvůli chování fanoušků hostujícího klubu ve druhé třetině přerušen. Na pomoc pořadatelům, kteří nezvládli zklidnit jejich emoce, nastoupili těžkooděnci a sektor hostů vyklidili. Incident policie vyšetřuje, sdělila dnes ČTK její mluvčí Miluše Zajícová. Utkání sledovalo 2062 diváků, z toho bylo 150 fanoušků hostí.

Napjatá atmosféra provázela zápas od začátku. "V první třetině fanoušci Přerova vytáhli takzvané choreo, při kterém použili pyrotechniku. Následně byli vyzváni hlasatelem, aby nepoužívali pyrotechniku nebo bude utkání zastaveno a sektor hostí bude vyklizen," popsala policejní mluvčí.

Situace se opakovala před začátkem druhé třetiny. "Vzhledem k tomu, že jeden z dosud nezjištěných hostujících fanoušků vhodil mezi ostatní fanoušky hostí dělobuch, byl zápas přerušen. Do sektoru hostí vstoupila pořadatelská služba, která ale s ohledem na nezvladatelnost fanoušků nebyla schopna prostor hostí vyklidit," uvedla Zajícová. Proti fanouškům musela nakonec zakročit pořádková jednotka policie, během zákroku jeden z fanoušků napadl pořadatele. "Dotyčný byl zajištěn a tento skutek byl kvalifikován a je v současné době prověřován pro trestný čin výtržnictví," dodala mluvčí.

Po vyklizení sektoru byli fanoušci přerovského klubu vyvedeni před zimní stadion, kde měli přistaveny dva autobusy. Polovina z nich však nastoupit odmítala, jeden z fanoušků navíc odpálil v blízkosti autobusu pyrotechniku. Jeho jednání policie vyšetřuje jako přestupek proti veřejnému pořádku. Po deseti minutách příznivci nastoupili a v doprovodu policie odjeli.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály