Dvě smrtelné nehody za víkend. Cyklistům nepomohla ani resuscitace

V Olomouckém kraji zemřeli od pátku dva cyklisté. První tragická nehoda se stala v pátek v katastru Vidnavy na Jesenicku, kde nevybral začátku při jízdě z kopce devětapadesátiletý muž. V Lipníku nad Bečvou na Přerovsku o den později havaroval na kole pětašedesátiletý muž, i přes snahu kolemjdoucích se jej nepodařilo oživit. Dnes o tom informovaly mluvčí policie.

Devětapadesátiletý cyklista havaroval v pátek večer. Při pádu z kola se těžce zranil, letecká záchranná služba jej převezla do Fakultní nemocnice Olomouc, kde na následky svých zranění téhož dne zemřel, uvedla mluvčí olomoucké policie Ivana Skoupilová. "Podle prvotních informací měl jet devětapadesátiletý cyklista ve směru od obce Vidnava na obec Štachlovice, přičemž zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu vozovky a technickému stavu jízdního kola. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou s prudkým klesáním měl vjet vlevo na nezpevněnou travnatou krajnici vozovky a následně s jízdním kolem spadl do přilehlé travnaté příkopy," uvedla Skoupilová.

Druhá nehoda se odehrála v sobotu večer v Lipníku nad Bečvou, pětašedesátiletý muž havaroval na jízdním kole při jízdě od ulice B. Němcové směrem do ulice Bratrská. "Na křižovatce B. Němcové, Bratrská a náměstí Osvobození přejel do protisměru a bez cizího zavinění, z dosud nezjištěných příčin, upadl i s jízdním kolem na komunikaci. Kolemjdoucí se mu snažili poskytnout první pomoc, ale cyklista již nejevil známky života a ani přivolanému lékaři záchranné služby se nepodařilo jeho životní funkce obnovit," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. U zemřelého byla nařízena zdravotní pitva.

Smrtelná nehoda cyklisty se stala v Olomouckém kraji i 8. dubna, kdy cyklistu srazil na železničním přejezdu v Olomouci-Slavoníně vlak. Zemřel na místě. Provoz na trati musel být zastaven a cestující z vlaku evakuováni.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály