Dvacet zubožených koní má neléčené podlomy, parazity a infekce. Věc řeší policie

Koně v zuboženém stavu, vyhublí, s neléčenými podlomy, bez odčervení a vody. Případ týrání zvířat v Ludvíkově, části Velkých Losin, řeší od neděle policie. Státní veterinární správa chovatelce odebrala 20 koní a umístila je do náhradní péče.  

„Provedeným šetřením se zjistilo, že prověřovaná žena v době od října do doby oznámení chovala v uvedené lokalitě na několika pozemcích celkem 20 koní různého stáří a plemene a je podezření, že těmto koním nezajistila řádnou zdravotní péči, odpovídající podmínky ani vhodnou výživu,“ informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že u 6 koní došlo k podvýživě a špatnému zdravotnímu stavu.

V Ludvíkově byli pracovníci i Krajské veterinární správa Olomouc, kteří rozhodli o odebrání všech chovných koní. „Domluvili jsme se se zástupcem obce s rozšířenou působností v Šumperku, že se vyhlásí předběžná náhradní péče,“ potvrdil mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. Správa již koně odebrala a převezla k náhradnímu chovateli. „Obvykle se hledá někde blízko vhodný chovatel, který má kapacity a který má i potřebné vybavení,“ pokračoval mluvčí.

Nyní poskytne veterinární správa podklady a podněty obci s rozšířenou působností, v tomto případě Šumperku. Ten povede správní řízení a bude rozhodovat o pokutě za nevyhovující podmínky. „V souvislosti s výše uvedeným byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu týrání zvířat. Případ je v současné době na počátku prověřování,“ uzavřela policejní mluvčí.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály