Doma našel přes dvacet granátů, tak je přinesl na policii. Byly funkční

Igelitovou tašku naplněnou dvěma desítkami granátů přinesl dnes ráno osmdesátiletý muž na jednu z policejních služeben v Prostějově. Policisté munici vynesli okamžitě před budovu a přivolali pyrotechnika. Podle něj šlo o funkční výbušninu a munici převzal k odborné likvidaci, řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Evakuace policejní služebny nebyla podle ní nutná. Senior řekl, že munici měl doma několik desítek let. Případ policisté vyšetřují zatím pro podezření z trestného činu nedovolené ozbrojování, řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Na policejní služebnu v Prostějově v ulici Újezd přišel muž s igelitkou naplněnou granáty před osmou hodinou ranní. Policistům řekl, že je měl uložené v rodinném domě několik desítek let. Uvedl, že je našel nyní při úklidu a rozhodl se je odevzdat na policii k bezpečné likvidaci.

Z domu, který se nachází v teritoriu obvodního oddělení Němčice nad Hanou, přitom s municí cestoval do Prostějova na policejní služebnu minimálně deset kilometrů. "Službu konající policisté ihned zareagovali, muže s taškou vykázali před budovu a předměty uložily na travnatý pás do bezpečné vzdálenosti od budovy a přivolali na místo pyrotechniky," uvedla policejní mluvčí.

Podle pyrotechnika šlo o funkční výbušninu, v igelitce muž donesl na služebnu 22 cvičných granátů, jeden ruční granát a jeden třecí zapalovač do ručního granátu. "Vše si pyrotechnik převzal k odborné likvidaci," dodala Miluše Zajícová.

Případ zatím policisté vyšetřují pro podezření z nedovoleného ozbrojování. Nevylučují, že na základě dalšího prověřování právní kvalifikaci rozšíří pro trestný čin obecné ohrožení.

Policisté dlouhodobě apelují na veřejnost, aby s nalezenými předměty připomínající munici lidé nemanipulovali a neodnášeli je, ale nález neprodleně oznámili na policii.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály