Chtěl skočit. Vyjednavači mu skok z osmého patra rozmluvili

Policie zasahovala u případu, kdy chtěl v noci na úterý muž vyskočit z osmého patra domu v Přerově. Kromě policistů byla na místě policejní vyjednavači a hasiči. Skok z okna se podařilo policistům muži rozmluvit.

"Na místo byly ihned vyslány hlídky, které oznámení potvrdily a uvedly, že v 8. patře v okně na chodbě opravdu sedí muž a vyhrožuje, že vyskočí. Policisté na místě s ním hovořili a snažili se mu zabránit v jeho úmyslu," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Na místo povolali policejní vyjednavačku, zatímco hasiči nafoukli před domem matraci, aby v případě pádu alespoň částečně eliminovali možná zranění. "Ještě před příjezdem vyjednavačky se na místo dostavil její kolega - také vyjednavač, který byl v danou dobu ve službě a za pomoci kolegů a hasičů se dostal do domu, kde se s mladíkem zkontaktoval a hovořil s ním. Krátce nato se k němu přidala i vyjednavačka a společně se jim podařilo mladého muže rozmluvit a přesvědčit, aby slezl z okna a svůj život nevydával zbytečně v nebezpečí," informovala Miluše Zajícová.

Muž chtěl podle policie sebevraždou vyřešit své problémy. Policisté jej pak předali do rukou lékaře, který rozhodl umístění do protialkoholní záchytné stanice, protože byl pod vlivem alkoholu. "Všichni zúčastnění si mohli oddechnout, že tentokrát vše skončilo dobře a mladému muži se podařilo jeho rozhodnutí rozmluvit. Ne v každé takovéto situaci se to podaří," dodala mluvčí.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály