VIDEO: Celníci v květnu odhalili v Olomouckém kraji čtyři nelegální herny

Celníci v květnu odhalili v Olomouckém kraji čtyři nelegální herny, byly v Olomouci, Prostějově a Kojetíně. Našli v nich 18 herních zařízení a 23 tisíc korun. Od začátku letošního roku celníci v kraji zadrželi 28 herních zařízení, loni jich bylo za celý rok 46. Na některá místa se celníci vracejí opakovaně.

"Boj proti nelegálnímu provozování hazardních her je jednou z hlavních priorit Celní správy ČR. Každý rok probíhá na území České republiky mnoho kontrolních akcí, které se zaměřují na odhalování nelegálních praktik provozovatelů heren. Ne jinak tomu je i v Olomouckém kraji, kde celníci zjistili protiprávní jednání v měsíci květnu hned ve třech městech," uvedl mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj David Kubenz.

Celní správa získala možnost postihovat nelegální provozování hazardu v roce 2017. Kontroly a sankce ale některé provozovatele neodrazují. "Stále tak dochází k porušování zákona o hazardních hrách, konkrétně nejčastěji k provozování hazardní hry, ke které nebylo uděleno povolení nebo nebyla řádně ohlášena," doplnil Kubenz.

Za nelegální provozování hazardních her hrozí pokuta až 50 milionů korun. "Rovněž zde může dojít ke spáchání trestného činu neoprávněného provozování hazardní hry, za který hrozí až tříleté odnětí svobody. V případě rozhodnutí o propadnutí jsou hrací automaty zničeny a zpracovány jako elektroodpad," dodal mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj.

Počet odhalených nelegálních herních zařízení v Olomouckém kraji stoupl na loňských 46 ze 31 o rok dřív. Za provozování nelegálních hazardních her byly loni v kraji uděleny pokuty za 5,9 milionu korun, vyplývá ze statistik celníků.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály