Celníci na D35 zastavili přetížené vozidlo, bylo plné nelegálního alkoholu

Dodávku naplněnou několika stovkami lahví nezdaněného alkoholu odhalili celníci na dálnici D35 mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou na Přerovsku. Vozidlo, za jehož volantem byl čtyřicetiletý cizinec, bylo navíc přetíženo o 1,5 tuny. Vedle daňového úniku celníci podezírají mongolského řidiče i z toho, že alkohol původem z Jižní Koreje prodává v České republice nelegálně. Za to mu hrozí až pětimilionová pokuta, informoval dnes mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj David Kubenz.

Celníci podezřelou dodávku zastavili v úterý při kontrole zaměřené na vážení vozidel a na nezákonnou přepravu výrobků, jako jsou minerální oleje, tabákové výrobky a líh. "Hned po najetí vozidla na speciálně kalibrované váhy bylo jasné, že si cizinec s platnými předpisy České republiky příliš velké starosti nedělá. Dodávka byla totiž přetížena o více než 1,5 tuny. Za tento přestupek byla řidiči udělena pokuta 5 tisíc korun," uvedl Kubenz.

Důvod přetížení celníci odhalili záhy, když v nákladním prostoru auta našli 640 lahví alkoholu, ke kterým řidič nebyl schopen předložit doklady prokazující jejich zdanění. "Jednalo se tedy o 224 litrů alkoholu s předběžným daňovým únikem 22.837 korun," doplnil mluvčí Celního úřadu.

Celníci řidiče navíc podezírají z toho, že alkohol prodává v Česku bez oprávnění registrovaného distributora lihu, což upravuje zákon o povinném značení lihu. "Právě za tento druh protiprávního jednání hrozí řidiči ze všech možných spáchaných deliktů nejvyšší trest. V případě prokázání se může jednat o udělení pokuty v celkové výši až pět milionů korun," dodal mluvčí.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály