Celní správa se zaměřila na nelegálně pracující. Nejčastěji se jednalo o Moldavce a Ukrajince

Nelegálně pracující cizince hledali celníci při kontrole staveb a potravinových skladů v Olomouci a Přerově. Celkem odhalili 37 nelegálně pracujících cizinců, některé z nich na předem vytipovaných místech. Jejich zaměstnavatelům hrozí pokuta až 10 milionů korun.

„V rámci kontrol zaměstnávání cizinců se celníci mimo jiné zaměřili na předem vytipované stavby na Přerovsku a rovněž na velké potravinové sklady v Olomouci,“ řekl tiskový mluvčí Celní správy ČR David Kubenz s tím, že 37 lidí pracovalo bez povolení. Podle mluvčího se nejčastěji jednalo o Moldavce a Ukrajince.

„Zásadní motivací pro páchání přestupků v této oblasti je zejména ekonomický faktor, kdy za nelegálně zaměstnané cizince zaměstnavatel nehradí zdravotní pojištění,“ předestřel mluvčí Kubenz. Zaměstnavatelé, kteří umožnili cizincům výkon nelegální práce, nyní mohou dostat pokutu až 10 milionů korun.

Od začátku roku 2023 celníci odhalili v Olomouckém kraji 51 nelegálně pracujících cizinců. „V porovnání s rokem 2022 došlo v druhém kvartále letošního roku k nárustu, jelikož za celý uplynulý rok bylo odhaleno celkem 55 osob,“ uzavřel mluvčí David Kubenz.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály