Celní správa se zaměřila na nelegálně pracující. Nejčastěji se jednalo o Moldavce a Ukrajince

Nelegálně pracující cizince hledali celníci při kontrole staveb a potravinových skladů v Olomouci a Přerově. Celkem odhalili 37 nelegálně pracujících cizinců, některé z nich na předem vytipovaných místech. Jejich zaměstnavatelům hrozí pokuta až 10 milionů korun.

„V rámci kontrol zaměstnávání cizinců se celníci mimo jiné zaměřili na předem vytipované stavby na Přerovsku a rovněž na velké potravinové sklady v Olomouci,“ řekl tiskový mluvčí Celní správy ČR David Kubenz s tím, že 37 lidí pracovalo bez povolení. Podle mluvčího se nejčastěji jednalo o Moldavce a Ukrajince.

„Zásadní motivací pro páchání přestupků v této oblasti je zejména ekonomický faktor, kdy za nelegálně zaměstnané cizince zaměstnavatel nehradí zdravotní pojištění,“ předestřel mluvčí Kubenz. Zaměstnavatelé, kteří umožnili cizincům výkon nelegální práce, nyní mohou dostat pokutu až 10 milionů korun.

Od začátku roku 2023 celníci odhalili v Olomouckém kraji 51 nelegálně pracujících cizinců. „V porovnání s rokem 2022 došlo v druhém kvartále letošního roku k nárustu, jelikož za celý uplynulý rok bylo odhaleno celkem 55 osob,“ uzavřel mluvčí David Kubenz.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály