Celní správa se zaměřila na nelegálně pracující. Nejčastěji se jednalo o Moldavce a Ukrajince

Nelegálně pracující cizince hledali celníci při kontrole staveb a potravinových skladů v Olomouci a Přerově. Celkem odhalili 37 nelegálně pracujících cizinců, některé z nich na předem vytipovaných místech. Jejich zaměstnavatelům hrozí pokuta až 10 milionů korun.

„V rámci kontrol zaměstnávání cizinců se celníci mimo jiné zaměřili na předem vytipované stavby na Přerovsku a rovněž na velké potravinové sklady v Olomouci,“ řekl tiskový mluvčí Celní správy ČR David Kubenz s tím, že 37 lidí pracovalo bez povolení. Podle mluvčího se nejčastěji jednalo o Moldavce a Ukrajince.

„Zásadní motivací pro páchání přestupků v této oblasti je zejména ekonomický faktor, kdy za nelegálně zaměstnané cizince zaměstnavatel nehradí zdravotní pojištění,“ předestřel mluvčí Kubenz. Zaměstnavatelé, kteří umožnili cizincům výkon nelegální práce, nyní mohou dostat pokutu až 10 milionů korun.

Od začátku roku 2023 celníci odhalili v Olomouckém kraji 51 nelegálně pracujících cizinců. „V porovnání s rokem 2022 došlo v druhém kvartále letošního roku k nárustu, jelikož za celý uplynulý rok bylo odhaleno celkem 55 osob,“ uzavřel mluvčí David Kubenz.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály