Cizinec převážel patnáct Syřanů. Zastavili je celníci na Olomoucku

Vozidlo značky Fiat a v něm šedesátiletý Bulhar, který převážel patnáct syrských běženců bez dokladů přes státní hranici. Na auto se ve středu 31. května zaměřila hlídka celní správy a auto zastavila. Řidič bulharské národnosti skončil před soudem.

"Při prohlídce automobilu nalezli v nákladním prostoru patnáct mužů bez platných dokladů. Na místo přivolaní policisté shledali, že se jedná o cizince, mířící pravděpodobně do Německa," informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová s tím, že řidiče vozu policisté zadrželi a zbylou osádku automobilu zajistili a předali do rukou cizinecké policie.

Kriminalisté zjistili, že zadržený Bulhar měl ve středečních nočních hodinách na území Slovenska naložit do auta cizince bez platných cestovních pasů a bez oprávnění ke vstupu a pobytu na území České republiky. "S příslibem finančního zisku je měl přepravit na konkrétní přestupní místo v České republice, odkud měli namířeno patrně do své cílové destinace," vysvětlila mluvčí.

„K přepravovaným pasažérům policisté cizinecké policie zjistili, že se jednalo o mladé muže ze Sýrie, mezi nimiž se nacházel i jeden nezletilý a mladistvý chlapec,“ popsala dále Vaňarová s tím, že Syřané měli potvrzení o setrvání na území Slovenska. Proto policisté poslali návrh na předání mužů na Slovensko. „Ti návrh obratem akceptovali a Syřané tak skončili ještě v den svého zajištění opět na Slovensku,“ uzavřela mluvčí.

Bulhar ovšem stanul v pátek 2. června před olomouckým soudem, od něho odešel s peněžitým trestem v řádu desítek tisíc korun.

 

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály