Brali cigarety, hrnce i vysavač. Zloději vykradli dvanáct domů, policie je stíhá

Policisté zahájili stíhání dvou mužů, kteří vykradli dvanáct rodinných domů na Olomoucku, ale i na Přerovsku, Prostějovsku nebo na Vsetínsku. Pachatelé brali robotické vysavače, parfémy, hrnce. Teď jim hrozí až pět let za mřížemi.

"Obvinění si pro svoji trestnou činnost vybírali rodinné domy na Olomoucku, Prostějovsku, Přerovsku a také Vsetínsku. Společně od začátku roku vnikli do celkem 12 rodinných domů, ve kterých se zaměřovali především na šperky a hotovost," uvedla policejní mluvčí Ivana Skoupilová.

Dva pachatelé jsou obvinění ze spáchání trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. "Jejich zraku ale neušel ani například inteligentní multifunkční hrnec, robotický vysavač nebo parfémy. Svým jednáním způsobili škodu odcizením ve výši půl milionu a poškozením za dvě stě tisíc korun," informovala Skoupilová.

Zloději si vybírali dopolední hodiny, kdy majitelé nemovitostí nebyli doma. "V jednom případě je při činu vyrušil majitel domu. K události došlo v únoru na Vsetínsku v obci Kelč, v místní části Lhota. Pachatelé nejprve společně vnikli do sklepa, odkud odcizili krabičku cigaret. Když páčili balkonové dveře, aby se dostali do domu, vyrušil je majitel a oba pachatelé z místa utekli pryč," uvedla mluvčí.

Oba obvinění patří mezi recidivisty. "Za mřížemi strávili několik let. Starší z mužů byl naposledy propuštěn v roce 2023 a 34letý muž byl z výkonu trestu odnětí svobody propuštěn v dubnu 2024," informovala Skoupilová s tím, že muži už jsou ve vazbě. V případě prokázání viny a odsouzení jim hrozí v krajním případě až pět let za mřížemi.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály