Bagrista strhl kabel. Odpojil od sítě na čtyřicet organizací

Čtyři desítky institucí postihl ve čtvrtek výpadek internetového připojení, který zavinil při výkopových pracích v Olomouci bagrista. Dvaapadesátiletý muž poškodil optický kabel v Brněnské ulici u mostu vedoucího na Velkomoravskou ulici. Poškozená organizace odhadla škodu na 300.000 korun. Muž je podezřelý z obecného ohrožení z nedbalosti, hrozí mu až dva roky vězení, sdělil ČTK policejní mluvčí Libor Hejtman.

"Pásovým rypadlem s nastaveným výložníkem zdvihnul lžíci příliš vysoko a poškodil optický kabel s 96 vlákny vedoucí nad tramvajovou tratí ve výšce přes čtyři metry. Strhnutím kabelu odpojil od sítě na čtyři desítky institucí," uvedl mluvčí.

Podobné případy řešili policisté v Olomouckém kraji i v minulosti, týkaly se však většinou překopnutých elektrických kabelů. Loni v říjnu obyvatele čtyř obcí v okolí Litovle připravil o dodávku elektřiny čtyřiadvacetiletý muž, který při pracích na poli strhl tři sloupy vysokého napětí. Stalo se tak při obsluze vyvážečky řepy. Loni na konci února zůstalo bez elektřiny přes 5200 domácností ve Šternberku na Olomoucku poté, co dělník překopl při výkopových pracích krumpáčem vysokonapěťový elektrický kabel.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály