Osobák srazil osobu v kolejišti. Mělo jít o sebevraha, na místě zemřel

Vlaky na trati mezi Olomoucí a Blatcem po sobotním poledni stály. Na trati č. 301 ve směru z Prostějova došlo ke střetu vlaku s osobou v kolejišti. Podle policie se mělo jednat o sebevraždu. Provoz vlaků je v současnosti obnoven.

Ke střetu vlaku s obou mělo dojít kolem půl jedné. V kolejišti se nacházela osoba, kterou srazil osobní vlak Os 3722. "Na místě provádíme šetření, mimo jiné zjišťujeme totožnost osoby, která utrpěla smrtelné zranění. Podle předběžných informací se pravděpodobně jedná o sebevraždu," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman po druhé odpolední.

V úseku Olomouc hl. n. - Blatec na trati č. 301 byla zavedena náhradní autobusová doprava. Kvůli střetu mělo dojít ke zpoždění dalších vlaků. Provoz byl plně obnoven před třetí hodinou odpolední.

"Ve vlaku cestovalo 50 osob a nikdo z nich nebyl zraněn. Při střetu s vlakem na místě zemřel muž ve středních letech. Nic nenasvědčuje cizímu zavinění," dodal Hejtman před sedmou hodinou večerní.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály