U Šantovky boural mladistvý řidič. Čtyři zranění jsou v nemocnici

V sobotu ráno vyjížděli záchranáři k dopravní nehodě. V centru Olomouce havaroval řidič pod vlivem omamných látek. Čtyři osoby z vozidla utrpěly zranění, jak informovali záchranáři.

"Krátce po čtvrté hodině ráno jsme přijali oznámení o havárii osobního vozidla na ulici Švýcarské nábřeží v Olomouci. Havarované vozidlo skončilo na střeše a jeho osádka z místa utekla. Policisté ji ale brzy vypátrali ve vedlejší Rokycanově ulici. Podle prvotních informací měl vozidlo Renault Thalia řídit mladistvý hoch," informoval později v sobotu policejní mluvčí Libor Hejtman.

Řidič jel směrem k ulici Velkomoravská. "Jednalo se o nezletilého, intoxikovaného řidiče, který nezvládl řízení - naštěstí toho času nejelo kolem jiné vozidlo a nedošlo ke zranění dalších osob," informoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Břetislav Bolard.

"Při jízdě nepřizpůsobil rychlost, vyjel vpravo mimo vozovku, narazil nejprve do sloupu veřejného osvětlení, poté do zaparkovaného vozidla Kia a nakonec se vozidlem převrátil," popsal Hejtman s tím, že řidič měl pozitivní test na omamné a psychotropní látky.

Kromě toho, že byl řidič intoxikovaný, bylo mu navíc méně než 18 let. To pro Report později upřesnil mluvčí Bolard. U pacientů zasahovaly dvě sanitky, všichni byli transportováni do Fakultní nemocnice v Olomouci. Podle záchranářů mají lehká zranění.

"Také nikdy nevlastnil řidičské oprávnění a aktuálně má uloženy dva zákazy řízení. Chlapec byl navíc v pátrání, protože utekl z výchovného ústavu. Okolnostmi nehody se vzhledem k věku mladistvého zabývají olomoučtí kriminalisté," dodal Libor Hejtman.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály