Řidič osobního auta nepřežil. Dálnice D35 už je průjezdná

K tragické dopravní nehodě došlo dnes po 9. hodině v Olomouci na dálnici D35 u Globusu. Z důvodu nehody je dálnice zcela uzavřená, policie odklání dopravu přes Olomouc. Omezení dopravy aktuálně platí do 19 hodin.

“Provoz na dálnici D35 u Olomouce byl po tragické dopravní nehodě obnoven i ve směru od Olomouce na Ostravu. Dálnice je tedy průjezdná v obou směrech,” informovala policie na sociální síti X.

"Podle prvotních informací řidič nákladního vozidla z dosud nezjištěných příčin najel do betonových svodidel a skončil převrácený v protisměru," popsala nehodu policejní mluvčí Ivana Skoupilová s tím, že tudy v tu chvíli projíždělo osobní auto, se kterým se náklaďák střetl. Řidič osobního automobilu nehodu nepřežil.

"Vysypaný náklad poškodil další dvě projíždějící vozidla. Okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření," doplnila Skoupilová.

Na místě zasahují všechny složky Integrovaného záchranného systému. "První pomoc jsme na místě poskytli dvěma lidem, předali jsme je následně do péče záchranářům. Nyní řešíme proraženou nádrž, z níž vytéká palivo. Pohonné hmoty přečerpáme do náhradní nádrže," popsala práci hasičů jejich mluvčí Lucie Balážová.

S omezením dopravě se počítá zhruba do 19:00. Podle Ředitelství silnic a dálnic se na místě začínají tvořit kolony. V Olomouckém kraji jde letos o dvacáté úmrtí v souvislosti s dopravními nehodami.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály