Uzavřou silnici mezi Karlovou Studánkou a částí Vidly. Od zítřka

Dopravní spojení mezi Moravskoslezským a Olomouckým krajem se zkomplikuje. Od 1. listopadu bude po celé zimní období uzavřena silnice II/450 mezi Karlovou Studánkou a částí Vidly, která je součástí Vrbna pod Pradědem na Bruntálsku. Řidiči tak při přejezdu mezi oběma kraji budou muset využívat další komunikace v okolí. Novinářům to dnes sdělila mluvčí krajského úřadu Nikola Birklenová.

"Silnici musí Správa silnic Moravskoslezského kraje uzavřít kvůli havarijnímu stavu mostu. Spojení Moravskoslezského a Olomouckého kraje tak bude po dobu zimního období zajištěno alternativními komunikacemi v okolí, zejména pak přes státní silnici I/11 vedoucí na Šumperk," uvedla Birklenová.

Na úplnou uzavírku silnice bude řidiče upozorňovat přechodné dopravní značení, které bude umístěno ze strany Olomouckého kraje v Domašově a ze strany Moravskoslezského kraje ve směru od Vrbna pod Pradědem a Malé Morávky. "Aby byla zajištěna dopravní obslužnost částí Vidly a Bílého potoka, budou řidiči muset jezdit po silnici, která se za běžného režimu v zimě neudržuje," doplnila mluvčí.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály