Uzavírka u Hanušovic končí. Řidiči místem projedou po měsíci

Od sobotního poledne opět řidiči projedou po silnici II/369 u Hanušovic. Zhruba po měsíci totiž končí úplná uzavírka, kdy musela vozidla jezdit po objízdných trasách. V místě se teď objeví semafory, aby mohli řidiči projíždět jedním pruhem.

Silnice se začala opravovat v květnu a uzavírka byla dopředu naplánovaná. Naštěstí vše šlo podle plánu a omezení platilo opravdu jen na nutně nezbytnou dobu. Děkuji všem řidičům za trpělivost při nezbytných úpravách, nyní už je čeká jen menší zdržení,“ řekl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Silnici nechává kraj opravit po sesuvu půdy, který ji poškodil před dvěma lety. Projekt zahrnuje také stavbu zárubní a opěrné zdi, přeložku koryta řeky Moravy a realizaci nových silničních propustků.

Tato silnice patří mezi páteřní komunikace v regionu a projedou po ní tisíce vozidel denně. Její opravě, která je technologicky velmi náročná, proto přikládáme mimořádný význam a chceme zajistit bezpečný průjezd aut. Rekonstrukce, do které kraj investoval více než sto miliónů korun, skončí ještě letos na podzim,“ dodal Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály