U Lipníku nad Bečvou začali stavbaři opravovat dva mosty na příjezdu od D1

U Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se dnes stavbaři pustili do plánované opravy dvou mostů a navazujícího asfaltu silnice I/35. Nachází se na příjezdu do města od dálnice D1 poblíž skládky odpadu, sdělil Miroslav Mazal z olomouckého pracoviště Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Práce potrvají do konce září, náklady vyjdou zhruba na 35,2 milionu korun. Během prací zůstane veškerý provoz na původní komunikaci, zúží se však do dvou obousměrných pruhů. Objízdné trasy vytyčeny nebyly, doplnil Mazal.

"Důvody včasného zásahu do silničního napojení regionu kolem Lipníku nad Bečvou potvrdila diagnostika," uvedl Mazal. Doplnil, že práce se dotknou opravy mostu přes potok Loučka, druhý most se nachází u napojení silnice I/47. "Prodloužení životnosti objektu zajistí připravená oprava a seřízení současných mostních dilatačních závěrů, sanace říms, úprava částí odvodnění mostu a nebude chybět výměna nerovného asfaltu," řekl Mazal.

Stavebníci se zároveň zaměří na opravu povrchu I/35 v dvoukilometrovém úseku mezi 285,93 až 287,93 kilometru silnice. "Betonové části nahradí asfaltový koberec přesahující na místa výtluků, kolejí a jiných vad způsobených zátěží osobní i kamionové dopravy. Součástí zakázky je mimo jiné úprava odvodnění komunikace, doplnění svodidel a rekonstrukce služebních vjezdů a výjezdů správce silnice I/35," dodal Mazal.

Do veřejného výběrového řízení se hlásily celkem čtyři subjekty, nejnižší nabídku podalo vítězné společenství firem Kareta a IDS - Inženýrské a dopravní stavby Olomouc.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály