Silnice jsou sjízdné, ale s opatrností. Ještě má sněžit

Několik centimetrů sněhu napadlo od soboty ve vyšších polohách Olomouckého a Zlínského kraje, silnice tam jsou dnes ráno sjízdné se zvýšenou opatrností. Na některých méně důležitých silnicích si řidiči musí dát pozor na ledovku, místy fouká silný vítr, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR. Sněhové přeháňky mají být podle předpovědi meteorologů v Olomouckém a Zlínském kraji i dnes.

Sněžení zasáhlo Olomoucký a Zlínský kraj v sobotu. Například v Jeseníkách napadlo několik centimetrů sněhu. Hlavní silniční tahy tam po chemickém posypu pokrývá rozbředlý sníh, na méně využívaných silničních komunikacích 3. třídy je v horských oblastech vrstva ujetého sněhu s posypem. Podobná situace je také na sousedním Šumpersku.

Sněžilo i na Olomoucku, Přerovsku a Prostějovsku, avšak méně intenzivně. Silnice tam jsou zpravidla holé a mokré, ve vyšších polohách je pokrývá rozbředlý sníh. Na silnici 150 u obce Malé Hradisko na Prostějovsku se v sobotu večer vytvořila ledovka, řidiči tam musí jezdit velmi opatrně. Dálnice na Olomoucku, Přerovsku a Prostějovsku jsou holé a mokré, řidiči si ale musí dát pozor na silný vítr.

Několik centimetrů sněhu od soboty napadlo také ve Zlínském kraji. Ve vyšších polohách Vsetínska silnice ráno pokrýval rozbředlý sníh, méně důležité cesty ujetá vrstva sněhu. Správci silnic upozornili na riziko vzniku náledí. Ledovka od sobotního večera pokrývá silnici mezi obcemi Martinice na Kroměřížsku a Racková na Zlínsku.

Na Zlínsku, Kroměřížsku a Uherskohradišťsku byly ráno dálnice a silnice 1. a 2. třídy ráno většinou holé a mokré, i po nich by řidiči měli jezdit se zvýšenou opatrností.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály