Sedmdesát nových stojanů na kola pro Olomouc. Stojí u škol a školek

Olomoucký magistrát nechal nainstalovat přes 70 nových stojanů pro kola a koloběžky. Ty se nachází u tří základních a mateřských škol v Olomouci. Nově tak vznikla místa pro parkování 138 kol a 18 koloběžek.

Dvanáctka nových stojanů se nově nachází u ZŠ Gorkého, dalších 30 u ZŠ Svatoplukova a šestnáct stojanů pro kola se dvěma stojany pro koloběžky u ZŠ Stupkova. U MŠ Škrétova je nově pět cyklostojanu a jeden pro koloběžky, u MŠ Rooseveltova tři cyklostojany a u MŠ Lužická tři cyklostojany.

Uvedené školy a školky vzešly z výběru po oslovení všech školských zařízení provozovaných městem. „Byli jsme mile překvapeni, jak hojně jsou tyto nové stojany ve školách využívány,“ řekl Martin Luňáček z odboru kanecláře architekta města.

Nové stojany zřídilo město v rámci projektu NXTLVL Parking. V rámci něho mohli cyklisté v květnu pomocí mapové aplikace vkládat své požadavky na vybudování nových stojanových míst pro parkování jízdních kol, parkovacích boxů pro sdílená jízdní kola nebo elektrokoloběžky a sdružených míst kombunijících obě varianty. „Celkem pracovníci odboru kanceláře architekta města obdrželi 102 podnětů, které následně všechny vyhodnotili, projednali a vybrali jako vhodné k realizaci 40 míst,“ uvedla mluvčí města Olomouce Jana Doleželová.

„Z těchto vhodných míst jsme vytvořili akční plán na následující tři roky pro umístění 114 stojanů s kapacitou 228 míst pro jízdní kola a 9 parkovacích boxů,“ dodal cyklokoordinátor Stanislav Losert.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály