ŘSD plánuje obchvat Šumperku. Má řešit situaci v centru města  

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Olomouckého kraje se chystá řešit dopravní situaci v centru města. Nejkritičtější částí je průtah v ulici Jesenická. Dopravní situaci v centru Šumperka zkomplikovalo i  vybudování východního obchvatu Bludova na silnici I/44, který byl dokončen v prosinci roku 2023 a vyvádí právě veškerý tranzit na kruhový okruh v ulici Jesenická.

„Obchvat Šumperka je součástí výhledových plánů staveb ŘSD. Akce je v úplném začátku příprav, proto zatím nelze upřesnit termín možné výstavby či zprovoznění budoucí silnice I/44,“ uvedlo ŘSD Olomouckého kraje na sítí X.

Šumperkem projíždí denně 20 tisíc vozidel. Nejproblematičtější je situace v průtahu v ulici Jesenická. Radnice o obchvat už dlouhodobě usiluje, mohl by pomoct centru města. Odklonil by totiž auta, která centrem pouze projíždějí. Kromě zlepšení dopravní situace, by to mělo vést i ke zvýšení kvality ovzduší a bezpečnosti pro chodce a cyklisty a snížení hluku.

„ŘSD v roce 2024 zpracovalo technickou studii obchvatu, která identifikovala několik zásadních překážek. Město Šumperk spolu s ŘSD a dalšími institucemi a okolními obcemi nyní hledá řešení těchto bariér. Práce na technické studii dosud nebyly dokončeny,“ přiblížil aktuální situaci místostarosta Šumperku Karel Hošek (TOP 09).

Financování má být podle Hoška v kompetenci ŘSD, ale detaily budou dohodnuty, jakmile bude projekt připraven k realizaci.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály