ŘSD plánuje obchvat Šumperku. Má řešit situaci v centru města  

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Olomouckého kraje se chystá řešit dopravní situaci v centru města. Nejkritičtější částí je průtah v ulici Jesenická. Dopravní situaci v centru Šumperka zkomplikovalo i  vybudování východního obchvatu Bludova na silnici I/44, který byl dokončen v prosinci roku 2023 a vyvádí právě veškerý tranzit na kruhový okruh v ulici Jesenická.

„Obchvat Šumperka je součástí výhledových plánů staveb ŘSD. Akce je v úplném začátku příprav, proto zatím nelze upřesnit termín možné výstavby či zprovoznění budoucí silnice I/44,“ uvedlo ŘSD Olomouckého kraje na sítí X.

Šumperkem projíždí denně 20 tisíc vozidel. Nejproblematičtější je situace v průtahu v ulici Jesenická. Radnice o obchvat už dlouhodobě usiluje, mohl by pomoct centru města. Odklonil by totiž auta, která centrem pouze projíždějí. Kromě zlepšení dopravní situace, by to mělo vést i ke zvýšení kvality ovzduší a bezpečnosti pro chodce a cyklisty a snížení hluku.

„ŘSD v roce 2024 zpracovalo technickou studii obchvatu, která identifikovala několik zásadních překážek. Město Šumperk spolu s ŘSD a dalšími institucemi a okolními obcemi nyní hledá řešení těchto bariér. Práce na technické studii dosud nebyly dokončeny,“ přiblížil aktuální situaci místostarosta Šumperku Karel Hošek (TOP 09).

Financování má být podle Hoška v kompetenci ŘSD, ale detaily budou dohodnuty, jakmile bude projekt připraven k realizaci.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály