Řidiči, nohu z plynu. Policisté se chystají na konec letních prázdnin

Závěr letních prázdnin přináší také mnohem intenzivnější dopravu, více zmatků a nervozity. S tím se zvyšuje také riziko dopravních nehod. Policisté se proto zaměří na to, aby se všichni v pořádku vrátili z dovolených a výletů.

Policisté v celém Olomouckém kraji se v následujících dnech zaměří na bezpečnost a plynulost dopravy v rámci celorepublikové akce „Konec letních prázdnin“. „Zaměří se zejména na dodržování rychlostních limitů v obci i mimo obec, způsob jízdy a dodržování pravidel silničního provozu při jízdě v pruzích, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy, technický stav vozidel, kontrolu dokladů předepsaných pro řízení a provoz motorových vozidel a na dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích,“ uvedla za policii Lenka Vanková s tím, že součástí kontrol bude i zkouška na alkoholické nápoje nebo návykové látky.

Policisté, podle Vankové, budou hlídkovat nejen na místech se zvýšeným rizikem dopravních kolizí, ale také na místa, kde ze zkušenosti nejvíce řidičů porušují dopravní předpisy.

„V loňském roce vyjížděli policisté v kraji během posledního prázdninového víkendu celkem k jednadvaceti dopravním nehodám s pěti lehkými a jedním těžkým zraněním. U čtyř účastníků nehod jsme zjistili ovlivnění alkoholem. Příčinami těchto dopravních nehod byl především nesprávný způsob jízdy, nepřiměřená rychlost, nedání přednosti i nesprávné předjíždění,“ popsala Vanková loňský ročník.

Policie eviduje od začátku letošního roku do konce července 3500 dopravních nehod. Ty si vyžádaly 15 lidských životů, 25 těžkých a přes 700 lehkých zranění. „Ve 157 případech jsme zjistili předchozí ovlivnění alkoholem a ve 12 případech užití jiné návykové látky,“ uzavřela mluvčí.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály