Řidiči kamionů nedbají odpočinku, překračují rychlost a nepoužívají pásy. Policisté během víkendové akce zkontrolovali přes čtyři sta vozidel v kraji

Během uplynulého víkendu probíhala na silnicích v kraji celorepubliková dopravně bezpečnostní akce, která se zaměřila zejména na kontrolu nákladních vozidel a autobusů. Událost se uskutečnila v rámci mezinárodní spolupráce organizace ROADPOL. 

U 440 vozidel zjistilo pět desítek dopravních policistů celkem 117 přestupků. Řešili nedodržování doby odpočinku, nesprávné užívání tachografu, překročení povolené rychlosti a další. 

“Šest řidičů nákladních vozidel porušilo dobu řízení, odpočinku a bezpečnostní přestávky. Pět jich nesprávně používalo tachograf. Ve třech případech policisté udělili kauci. Mezi další prohřešky řidičů patřilo překročení maximální povolené rychlosti, nepoužití bezpečnostních pásů či nevyhovující technický stav vozidla," uvedl k víkendové dopravní akci mluvčí policie Libor Hejtman. 

Dopravní policisté kontrolovali také řidiče autobusů, kde nezjistili žádný přestupek. "U řidičů autobusů nebyl zjištěn žádný přestupek," dodal Hejtman. Jeden řidič nákladního auta byl pod vlivem alkoholu. "Nenarazili jsem na žádného řidiče pod vlivem jiné návykové látky,” uzavřel Hejtman.

Policisté vyřešili 98 přestupků příkazem na místě v celkové výši 45 tisíc korun. Dalších devatenáct řidičů pak oznámili do správního řízení.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály