Nohu z plynu a pozor při přecházení. Přes Velkomoravskou vede náhradní přechod

Rekonstrukce křižovatky Velkomoravská - Schweitzerova pokračuje. Původně tady měl zůstat přechod pro chodce i během stavby, ale po odpojení světelné signalizace město zřídilo přechod dočasný. Řidiči i chodci by měli být opatrní, jedná se o úsek čtyřproudé silnice.

„Podle původně schváleného projektu měly být i během stavby pro převedení chodců v omezeném rozsahu využity přechody na opravované křižovatce. V rámci schvalovacího procesu přechodného dopravního značení nám ale bylo nařízeno tyto přechody uzavřít a zřídit provizorní mimo stavbu, s daným dopravním značením, tak jak je nyní realizováno,“ vysvětlil vedoucí odboru investic olomouckého magistrátu Marek Drešr.

Provizorní přechod má fungovat až do konce stavby. Ve druhé polovině srpna pak bude Velkomoravská zcela uzavřená.

„Podoba provizorního přechodu přesně vychází z požadavků orgánů stanovujících přechodné dopravní značení. Dočasná opatření v průběhu stavby vždy vyžadují zvýšenou opatrnost a pozornost. Chtěl bych proto apelovat na všechny účastníky silničního provozu, tedy řidiče, cyklisty i chodce, aby respektovali dopravní značení,“ zdůraznil Drešr s tím, že nejen řidiči nedodržující povolenou rychlost, ale také chodci nerespektující zákaz používání přechodů v křižovatce, se dopouštějí hazardu se zdravím.

„Se stavbou už jednáme také o zlepšení vyznačení příchodu k tomuto provizornímu přechodu jak pro chodce, tak pro cyklisty.“ Na dodržování předpisů u přechodu mají dohlížet namátkové kontroly státních i městských policistů.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály