Přerov a Bochoř propojí cyklostezka. Samosprávy podepíší memorandum

Mezi Přerovem a obcí Bochoř bude podepsáno memorandum. To se týká spolupráce obou samospráv při budování infrastruktury pro chodce a cyklisty, která propojí město s blízkou vesnicí. Memorandum už schválili přerovští radní, v pondělí 3. března se jím budou zabývat také zastupitelé. Ti bochořští už znění odsouhlasili.

S využitím komunikace II/436 jako cyklostezky s chodníkem se počítalo ještě před zahájením stavby dálnice. "Kvůli tomu také vzniká nový podjezd, aby bylo možné dálnici bezpečně překonat. Memorandum pak řeší bezpečné napojení cyklostezek jak ze strany Přerova, tak ze strany Bochoře," vysvětlil náměstek primátora Tomáš Navrátil (ANO).

Podle memoranda by měla obec řešit vybudování nové stezky pro chodce a cyklisty podél stávající komunikace a její napojení na chodník v ulici Přerovská, kde je bezpečně převede mimo hlavní dopravní prostor - navede je na účelovou komunikaci ve směru na Přerov.

"Záměrem naší obce je vybudovat stezku o šířce 2 a půl metru a celkové délce asi 220 metrů," konstatoval starosta Bochoře Tomáš Volek (BEZPP). Přerov zase bude řešit přibližně půlkilometrový úsek od hranice katastru Bochoře, který povede podél čerpací stanice v Kojetínské ulici a Přerovských strojíren až po konec stávající cyklostezky. Obec musela kvůli cyklostezce uzavřít smlouvu s Olomouckým krajem, který poté předá komunikace II/436 obci. "Součástí tohoto úseku pak bude nově vybudovaný podchod pro cyklisty a chodce, umístěný pod tělesem nově budované dálnice. Ten pak má být po kolaudaci dálnice D1-0136 Říkovice-Přerov převeden do majetku Bochoře," doplnil náměstek Navrátil.

Podobnou smlouvu o spolupráci uzavřel magistrát také s obcemi Radslavice, Tučín a Rokytnice. "Tato memoranda se týkala stejného tématu, to znamená propojení infrastruktury pro cyklisty s plánovanými nebo už realizovanými cyklostezkami. Z minulosti bych vyzvedl příkladnou spolupráci s obcí Želatovice, kde společná stezka pro cyklisty a chodce funguje skvěle," uzavřel vedoucí odboru rozvoje Pavel Gala.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

  • Pevnost poznání v Olomouci zve děti na letní příměstské tábory
    Tipy

    Pevnost poznání v Olomouci zve děti na letní příměstské tábory

    Hledáte pro své děti smysluplný program na léto, kde nebudou jen sedět u obrazovek, ale zažijí dny plné pohybu, zábavy a objevování? Prázdniny jsou za dveřmi a na příměstských táborech Pevnosti poznání Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého zbývají poslední volná místa.

  • Scene Wellness v areálu Resortu Hodolany usiluje o vaše hlasy v Cenách kraje
    Tipy

    Scene Wellness v areálu Resortu Hodolany usiluje o vaše hlasy v Cenách kraje

    Další ročník Cen Olomouckého kraje je tady. A vy nyní můžete hlasovat, tady je další místo v kategorii Relax a chill. Dnes vám představíme Scene Wellness v areálu Resortu Hodolany.

  • Kvůli horku budou dveře otevírat méně. Ve vozech DPMO jede klimatizace
    Krimi
    Společnost

    Kvůli horku budou dveře otevírat méně. Ve vozech DPMO jede klimatizace

    Především na klimatizaci, ale i opatření související s její účinnosti sází v těchto horkých dnech Dopravní podnik města Olomouce. U klimatizovaných vozidel bude v letních měsících zachován režim otevírání dveří na znamení, který pomáhá udržet příjemnější teplotu uvnitř vozů, sdělila ČTK mluvčí podniku Anna Sýkorová.

  • Platí zákaz rozdělávání ohňů. Vydal jej hejtman
    Společnost

    Platí zákaz rozdělávání ohňů. Vydal jej hejtman

    V Olomouckém kraji platí od dnešního poledne zákaz rozdělávání ohně v přírodě, pálení klestí či používání pyrotechniky. Vyplývá to z rozhodnutí o vyhlášení období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů, které dnes vydal hejtman Ladislav Okleštěk (ANO). 

Nejčtenější

Seriály