Přerov a Bochoř propojí cyklostezka. Samosprávy podepíší memorandum

Mezi Přerovem a obcí Bochoř bude podepsáno memorandum. To se týká spolupráce obou samospráv při budování infrastruktury pro chodce a cyklisty, která propojí město s blízkou vesnicí. Memorandum už schválili přerovští radní, v pondělí 3. března se jím budou zabývat také zastupitelé. Ti bochořští už znění odsouhlasili.

S využitím komunikace II/436 jako cyklostezky s chodníkem se počítalo ještě před zahájením stavby dálnice. "Kvůli tomu také vzniká nový podjezd, aby bylo možné dálnici bezpečně překonat. Memorandum pak řeší bezpečné napojení cyklostezek jak ze strany Přerova, tak ze strany Bochoře," vysvětlil náměstek primátora Tomáš Navrátil (ANO).

Podle memoranda by měla obec řešit vybudování nové stezky pro chodce a cyklisty podél stávající komunikace a její napojení na chodník v ulici Přerovská, kde je bezpečně převede mimo hlavní dopravní prostor - navede je na účelovou komunikaci ve směru na Přerov.

"Záměrem naší obce je vybudovat stezku o šířce 2 a půl metru a celkové délce asi 220 metrů," konstatoval starosta Bochoře Tomáš Volek (BEZPP). Přerov zase bude řešit přibližně půlkilometrový úsek od hranice katastru Bochoře, který povede podél čerpací stanice v Kojetínské ulici a Přerovských strojíren až po konec stávající cyklostezky. Obec musela kvůli cyklostezce uzavřít smlouvu s Olomouckým krajem, který poté předá komunikace II/436 obci. "Součástí tohoto úseku pak bude nově vybudovaný podchod pro cyklisty a chodce, umístěný pod tělesem nově budované dálnice. Ten pak má být po kolaudaci dálnice D1-0136 Říkovice-Přerov převeden do majetku Bochoře," doplnil náměstek Navrátil.

Podobnou smlouvu o spolupráci uzavřel magistrát také s obcemi Radslavice, Tučín a Rokytnice. "Tato memoranda se týkala stejného tématu, to znamená propojení infrastruktury pro cyklisty s plánovanými nebo už realizovanými cyklostezkami. Z minulosti bych vyzvedl příkladnou spolupráci s obcí Želatovice, kde společná stezka pro cyklisty a chodce funguje skvěle," uzavřel vedoucí odboru rozvoje Pavel Gala.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály