Přerov a Bochoř propojí cyklostezka. Samosprávy podepíší memorandum

Mezi Přerovem a obcí Bochoř bude podepsáno memorandum. To se týká spolupráce obou samospráv při budování infrastruktury pro chodce a cyklisty, která propojí město s blízkou vesnicí. Memorandum už schválili přerovští radní, v pondělí 3. března se jím budou zabývat také zastupitelé. Ti bochořští už znění odsouhlasili.

S využitím komunikace II/436 jako cyklostezky s chodníkem se počítalo ještě před zahájením stavby dálnice. "Kvůli tomu také vzniká nový podjezd, aby bylo možné dálnici bezpečně překonat. Memorandum pak řeší bezpečné napojení cyklostezek jak ze strany Přerova, tak ze strany Bochoře," vysvětlil náměstek primátora Tomáš Navrátil (ANO).

Podle memoranda by měla obec řešit vybudování nové stezky pro chodce a cyklisty podél stávající komunikace a její napojení na chodník v ulici Přerovská, kde je bezpečně převede mimo hlavní dopravní prostor - navede je na účelovou komunikaci ve směru na Přerov.

"Záměrem naší obce je vybudovat stezku o šířce 2 a půl metru a celkové délce asi 220 metrů," konstatoval starosta Bochoře Tomáš Volek (BEZPP). Přerov zase bude řešit přibližně půlkilometrový úsek od hranice katastru Bochoře, který povede podél čerpací stanice v Kojetínské ulici a Přerovských strojíren až po konec stávající cyklostezky. Obec musela kvůli cyklostezce uzavřít smlouvu s Olomouckým krajem, který poté předá komunikace II/436 obci. "Součástí tohoto úseku pak bude nově vybudovaný podchod pro cyklisty a chodce, umístěný pod tělesem nově budované dálnice. Ten pak má být po kolaudaci dálnice D1-0136 Říkovice-Přerov převeden do majetku Bochoře," doplnil náměstek Navrátil.

Podobnou smlouvu o spolupráci uzavřel magistrát také s obcemi Radslavice, Tučín a Rokytnice. "Tato memoranda se týkala stejného tématu, to znamená propojení infrastruktury pro cyklisty s plánovanými nebo už realizovanými cyklostezkami. Z minulosti bych vyzvedl příkladnou spolupráci s obcí Želatovice, kde společná stezka pro cyklisty a chodce funguje skvěle," uzavřel vedoucí odboru rozvoje Pavel Gala.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

  • V Hranicích se otevřelo nově opravené nábřeží. Nabízí místo pro odpočinek
    Společnost

    V Hranicích se otevřelo nově opravené nábřeží. Nabízí místo pro odpočinek

    Příjemnější prostředí čeká na obyvatele a návštěvníky Hranic na Přerovsku. Minulý pátek bylo slavnostně otevřeno revitalizované nábřeží na Kropáčově ulici. Součástí proměny je odpočinková zóna, nový mobiliář a nové veřejné WC.

  • Vyberte nejkrásnější místa a zážitky při cestování po Olomouckém kraji
    Tipy

    Vyberte nejkrásnější místa a zážitky při cestování po Olomouckém kraji

    Letní sezóna startuje, a tak je ideální čas podpořit vaše nejoblíbenější tipy na výlety, zážitkové programy nebo pohodovou dovolenou. Hlasování o prestižní Ceny Olomouckého kraje v oblasti cestovního ruchu 2026 právě běží a o titul se v každé kategorii uchází pětice jedinečných finalistů. Rozhodněte svými hlasy, kdo získá letošní prvenství.

  • Nezvládl zatáčku a havaroval. 19letý muž na Přerovsku dostal auto na bok
    Krimi

    Nezvládl zatáčku a havaroval. 19letý muž na Přerovsku dostal auto na bok

    Nepřiměřená rychlost způsobila dopravní nehodu v pondělí večer na Přerovsku. Mezi Výkleky a Lazníky havaroval v levotočivé zatáčce 19letý řidič se svým spolujezdcem. Řidič byl preventivně převezen do nemocnice, škoda se vyšplhala na 25 tisíc korun.

  • Kde se lidé v Olomouci nejvíc bojí? Napoví pocitová mapa města
    Společnost

    Kde se lidé v Olomouci nejvíc bojí? Napoví pocitová mapa města

    Město Olomouc spustilo nový web věnovaný pocitovým mapám. Interaktivní portál umožňuje lidem vidět, jak občané vnímají jednotlivá místa ve městě, co mají rádi, kde se cítí bezpečně, kde jim něco chybí nebo kde se nejvíce bojí. Výsledky mají pomoci při plánování budoucího rozvoje Olomouce, strategických dokumentů i konkrétních projektů

Nejčtenější

Seriály