Oprava silnice 46 se naplno rozjela. Silničáři frézují starý asfalt

Práce na silnici 46 mezi Olomoucí a Šternberkem se naplno rozjíždějí. Momentálně silničáři frézují starý povrch. Oprava vozovky sice už nějakou dobu běží, ale až v pondělí došlo na uzavření silnice ve směru z Olomouce na Šternberk. Hotovo má být v druhé polovině listopadu.

"Fréza se zakusovala do asfaltových vrstev a drcený materiál putoval na korby nákladních aut k dalšímu zpracování. Vozovka mizela po dvoumetrových pásech, zatímco na polovině I/46 zůstal provoz od Šternberka," popsal úterní práce mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Miroslav Mazal.

Jednosměrná objízdná trasa vede řidiče ve směru z Olomouce na Šternberk přes Bystrovany, Droždín, Samotišky a Tovéř. Autobusy č. 11 a 31 ve směru na Šternberk v prvním týdnu od 9. do 15. září pojedou ve směru ze Selského náměstí na Hlavní nádraží bez omezení s obsluhou všech zastávek. V opačném směru budou vedeny mezi zastávkami Na Špici a Selské náměstí po objízdné trase ulicemi Jeremenkova – Pasteurova – U Podjezdu – Edisonova – Divišova – po účelové komunikaci podél vlakových kolejí areálem Českých drah – Roháče z Dubé – Na Zákopě – Selské náměstí. Na objízdné trase budou obsluhovat náhradní zastávky Na Pile, Chválkovická – Epava a Na Rohu u přenosných označníků.

Etapy oprav silnice I/46

od 9. 9. – směr Olomouc – Šternberk – průjezd přes Bystrovany, Droždín, Samotišky

od 26. 8. – obousměrný provoz po I/46

od 9. 9. – směr Šternberk – Olomouc – provoz po I/46

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály