Olomouc na třetím místě. Žebříček Cykloměsto zná vítěze

Na pomyslné bedně mezi městy přívětivými k cyklistům se umístila Olomouc. V žebříčku, který zohledňuje výsledky výzvy Do práce na kole, je Olomouc třetí. Umístila se tak hned za Otrokovicemi ve Zlínském kraji a Českými Budějovicemi.

Letošní žebříček ovládly v celkovém hodnocení Otrokovice, za nimi se umístilo město České Budějovice a na třetím místě je právě Olomouc. Další města z Olomouckého kraje se na prvních 14 místech neumístila. Zajímavý je také postup města Hradec Králové, které sice v hodnocení dopadlo velmi dobře, kvůli opakovaně dobrým výsledkům už ale postoupilo do Síně slávy a je tak mimo žebříček.

Tabulku pořadí měst určují sami lidé, kteří se do výzvy Do práce na kole zapojí. V dotazníku odpovídají na otázky, jak se jim v daném městě jezdí na kole a chodí pěšky, či jestli vnímají rozvoj cyklostezek. Váhu v hodnocení má také nástroj CykloRank, který hodnotí podíl cyklistické infrastruktury ku celkové délce silniční sítě v daném městě a rozhodující je také podíl účastníků výzvy Do práce na kole.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály