Olomouc na třetím místě. Žebříček Cykloměsto zná vítěze

Na pomyslné bedně mezi městy přívětivými k cyklistům se umístila Olomouc. V žebříčku, který zohledňuje výsledky výzvy Do práce na kole, je Olomouc třetí. Umístila se tak hned za Otrokovicemi ve Zlínském kraji a Českými Budějovicemi.

Letošní žebříček ovládly v celkovém hodnocení Otrokovice, za nimi se umístilo město České Budějovice a na třetím místě je právě Olomouc. Další města z Olomouckého kraje se na prvních 14 místech neumístila. Zajímavý je také postup města Hradec Králové, které sice v hodnocení dopadlo velmi dobře, kvůli opakovaně dobrým výsledkům už ale postoupilo do Síně slávy a je tak mimo žebříček.

Tabulku pořadí měst určují sami lidé, kteří se do výzvy Do práce na kole zapojí. V dotazníku odpovídají na otázky, jak se jim v daném městě jezdí na kole a chodí pěšky, či jestli vnímají rozvoj cyklostezek. Váhu v hodnocení má také nástroj CykloRank, který hodnotí podíl cyklistické infrastruktury ku celkové délce silniční sítě v daném městě a rozhodující je také podíl účastníků výzvy Do práce na kole.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály