Odpočívka už je v provozu. Jak vypadá?

Modernizace odpočívky Skrbeň je hotová. Rekonstrukce vyšla Ředitelství silnic a dálnic na víc než 45 milionů korun. Řidiči si stěžují na nedostatek služeb.

Práce na dálnici D35 v kilometru 259 u Olomouce řeší převis poptávky po stáních pro nákladní automobily. Kromě parkovacích míst došlo k doplnění tuzemské silniční sítě o nové místo plnohodnotného odpočinku,“ informoval mluvčí ŘSD Miroslav Mazal s tím, že stavba odpočívky vyšla na cca 45,4 milionu korun bez DPH.

Jak jsme psali zde, odpočívka má normované odbočovací a připojovací pruhy, LED osvětlení, lavičky, stoly i systém pro sledování obsazenosti parkoviště. Součástí stavby bude i kamerový dohled a tzv. korporátní toalety.

Korporátní toalety budou mít stejnou podobu podél dálnic po celé republice. V rámci prefabrikované stavby je počítáno automatickými toaletami a sprchou v nerezovém provedení,“ vysvětlil Mazal s tím, že se ŘSD pokoušelo už třikrát sehnat dodavatele nového typu sanitární zóny, avšak pokaždé neúspěšně. „Sociální zařízení bude proto zajištěno provizorním způsobem. Budeme se nadále snažit co nejrychleji nahradit mobilní WC podstatně komfortnějším zázemím,“ uzavřel mluvčí.

Na sociálních sítích už se proti funkčnosti modernizované odpočívky vymezili někteří řidiči. Podle nich chybí na místě sprchy pro řidiče kamionů a další zázemí třeba v podobě stánku s občerstvením.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály