Poškozené elektrické napětí uzavřelo dálnici D35. Škoda sahá ke třem milionům korun

V pondělí 1. listopadu došlo k obousměrné uzavírce dálnice D35 mezi Olomoucí a Ostravou z důvodu poškození sloupu elektrického napětí. Provoz byl na tomto úseku uzavřen po šestnácté hodině a potrvá čtyřiadvacet hodin, tedy do dnešních odpoledních hodin. Poškození zapříčinil řidič traktoru. Předběžná škoda je vyčíslena na tři miliony korun.

„Šetřením bylo zjištěno, že do sloupu na poli u dálnice narazil traktor a poškodil jej. Dálnice proto bude z bezpečnostních důvodů po dobu oprav uzavřená,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Na místě byli hasiči i pracovníci ČEZu.

Vedení vysokého napětí křižuje dálnici na 280. kilometru a hrozil pád na cestu. Konkrétně je uzavřen úsek od exitu 276 Holice po exit 281 Přáslavice. „Objízdná trasa pro dálkovou osobní i nákladní dopravu je ve směru na Ostravu vedena od exitu 276 Holice po silnici I. třídy č. 55 přes obce Krčmaň a Kokory k Přerovu, kde řidiči najedou na nový úsek dálnice D1 směřující na Lipník nad Bečvou a dále pak na Ostravu,“ doplnila Šafářová. Pro opačný směr je objízdná trasa stejná.

Na objízdných trasách jsou policejní hlídky a usměrňují dopravu zejména v místech, kde by mohlo docházet ke komplikacím.

Poškození způsobil jednadvacetiletý řidič traktoru, který najel na poli u dálnice do sloupu elektrického vedení. Ke zranění nedošlo. „Traktorista uvedl, že prováděl kultivaci pole, přitom se ohlédl dozadu a traktor mezitím narazil do sloupu. Pracovníci energetické společnosti na místě zjistili poškození i dalšího sloupu elektrického vedení. Budou tedy kontrolovat i zbývající sloupy, jestli nedošlo k jejich poškození,“ sdělil policejní mluvčí Libor Hejtman.

Případ policie vyšetřuje jako podezření z přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti. Při prokázaní viny hrozí muži až tři roky za mřížemi.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály