Poškozené elektrické napětí uzavřelo dálnici D35. Škoda sahá ke třem milionům korun

V pondělí 1. listopadu došlo k obousměrné uzavírce dálnice D35 mezi Olomoucí a Ostravou z důvodu poškození sloupu elektrického napětí. Provoz byl na tomto úseku uzavřen po šestnácté hodině a potrvá čtyřiadvacet hodin, tedy do dnešních odpoledních hodin. Poškození zapříčinil řidič traktoru. Předběžná škoda je vyčíslena na tři miliony korun.

„Šetřením bylo zjištěno, že do sloupu na poli u dálnice narazil traktor a poškodil jej. Dálnice proto bude z bezpečnostních důvodů po dobu oprav uzavřená,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Na místě byli hasiči i pracovníci ČEZu.

Vedení vysokého napětí křižuje dálnici na 280. kilometru a hrozil pád na cestu. Konkrétně je uzavřen úsek od exitu 276 Holice po exit 281 Přáslavice. „Objízdná trasa pro dálkovou osobní i nákladní dopravu je ve směru na Ostravu vedena od exitu 276 Holice po silnici I. třídy č. 55 přes obce Krčmaň a Kokory k Přerovu, kde řidiči najedou na nový úsek dálnice D1 směřující na Lipník nad Bečvou a dále pak na Ostravu,“ doplnila Šafářová. Pro opačný směr je objízdná trasa stejná.

Na objízdných trasách jsou policejní hlídky a usměrňují dopravu zejména v místech, kde by mohlo docházet ke komplikacím.

Poškození způsobil jednadvacetiletý řidič traktoru, který najel na poli u dálnice do sloupu elektrického vedení. Ke zranění nedošlo. „Traktorista uvedl, že prováděl kultivaci pole, přitom se ohlédl dozadu a traktor mezitím narazil do sloupu. Pracovníci energetické společnosti na místě zjistili poškození i dalšího sloupu elektrického vedení. Budou tedy kontrolovat i zbývající sloupy, jestli nedošlo k jejich poškození,“ sdělil policejní mluvčí Libor Hejtman.

Případ policie vyšetřuje jako podezření z přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti. Při prokázaní viny hrozí muži až tři roky za mřížemi.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály