Obchvat Zábřehu bude. Jezdit se po něm bude v roce 2029

Další krok k výstavbě obchvatu Zábřehu na Šumpersku učinilo ministerstvo dopravy, které zamítlo odvolání a potvrdilo územní rozhodnutí pro stavbu. Ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl na sociální síti X uvedl, že šestikilometrový úsek má zpracovanou dokumentaci pro stavební povolení a že aktuálně probíhá inženýrská činnost potřebná k jeho získání. Ministerstvo zároveň provedlo drobné úpravy a doplnilo nové podmínky týkající se ochrany podzemních vod.

„Na akci o délce šest kilometrů je zpracovaná dokumentace pro stavební povolení a probíhá inženýrská činnost k jeho získání. V letošním roce bude zahájena také majetkoprávní příprava,“ uvedl Mátl na sociální síti X.

Podle plánu ŘSD by mělo být v roce 2027 vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele stavby. Ve stejném roce by měla samotná výstavba začít a první řidiči by mohli obchvatem projet v roce 2029. Plánovaný obchvat Zábřehu bude součástí uceleného dopravního tahu, který propojí dálnici D35 u Mohelnice s městy Zábřeh, Šumperk a Jeseník. 

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály