Uzavírka začíná v pondělí. Nová stezka poslouží chodcům i cyklistům

Město Šternberk zahájí stavbu cyklostezky, která povede do Dolního Žlebu. Nová cesta má bezpečně odklonit cyklisty a chodce z hlavního dopravního proudu. Město upozorňuje na úplnou uzavírku silnice, která vede podél připravované cyklostezky, uzavírka má platit už od pondělí.

Město Šternberk připravuje už druhou etapu stavby stezky, ta první začala už v roce 2019. Nová stezka má být smíšená a má mít 811 metrů. Trasa má vést vpravo od silnice III/44429 a propojí Šternberk s místní částí Dolní Žleb.

Chceme bezpečně odklonit cyklisty a chodce z hlavního dopravního proudu a současně zajistit spolehlivé užívání stezky i osobám s omezenou schopností pohybu a orientace, za splnění bezbariérových podmínek v celé délce stavby,“ informovalo město Šternberk.

Součástí stavby stezky pro pěší i cyklisty má být vybudování železobetonové zdi, odvodnění silnice, oplocení lesní školky, nová autobusová zastávka u autokempu a zpevnění břehu v úseku Sitky.

Stezku chce Šternberk dokončit v termínu od pondělí 11. března do konce října letošního roku. Od 11. do 31. března čeká na řidiče úplná uzavírka silnice, ta se nebude týkat autobusové dopravy. Od 1. dubna do 31. října už řidiči místem projedou, a to za částečné uzavírky.

Objízdná trasa pro veškerá vozidla je vedena z Dolního Žlebu ve směru do Horního Žlebu, Dalova, Horní Loděnice, Lipiny a Šternberka,“ upřesnilo město Šternberk na svém webu s tím, že komunikace vyjde na 20 478 040 korun včetně DPH.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály