Nová cyklostezka a částečná uzavírka. Hotovo má být v srpnu

Po zimní přestávce se znovu rozběhly stavební práce na cyklostezce v Dolním Žlebu. Od středy 23. dubna až do 20. srpna bude lokalita částečně uzavřena kvůli zajištění svahu a navazujícím úpravám.

„V průběhu loňského roku byla dokončena část smíšené stezky v úseku podél lesní školky, s ukončením u autokempu. Na zbylém úseku po místní část Dolní Žleb byly práce přerušeny kvůli nestabilnímu svahu,“ uvedla mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

Původní řešení pomocí železobetonové opěrné zdi muselo být kvůli odlišným geologickým podmínkám nahrazeno. Nově se svah zajišťuje kombinací vysokopevnostních ocelových sítí, protierozní georohože a nízké patní opěrné zdi o výšce 1,2 metru a délce 180 metrů.

„Tento způsob zajištění je nejen ekonomický, ale i šetrný k přírodním podmínkám v dané lokalitě,“ doplnila Černocká.

Práce realizuje firma ROCKNET s.r.o. z Jirkova, náklady na sanaci svahu činí 14,45 milionu korun včetně DPH. Po ukončení prací na svahu bude následovat dokončení samotné cyklostezky a její zprovoznění.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály