Na kole i koloběžce jen do 20 kilometrů. Výstaviště Flora připomíná pravidla

S příchodem jara se nejen v olomouckých parcích zvyšuje počet cyklistů a cestujících na elektrokoloběžkách. Výstaviště Flora připomíná platná pravidla a návštěvní řád. Nově na maximální povolenou rychlost kol a koloběžek upozorňuje i piktogram v podobě malé dopravní značky.

Loni docházelo, podle správce parků, k stále častějšímu překračování nejvyšší povolené rychlosti. Ta je v olomouckých parcích stanovená na 20 kilometrů v hodině. „Nevedeme přesnou evidenci, ale dostávaly se k nám stále častější informace, že lidé, kteří do olomouckých historických parků vjeli na jízdních či elektrických kolech anebo na běžných a elektrických koloběžkách, nedodržují maximální povolenou rychlost. Nyní je tak vhodná chvíle toto pravidlo zahrnuté v návštěvním řádu parků připomenout,“ uvedla ředitelka Výstaviště Flora Olomouc Eva Fuglíčková.

Pro lepší informovanost návštěvníků doplnili pracovníci výstaviště tabule u nejvytíženějších vstupů do parků i piktogram v podobě malé rychlostní dopravní značky. Cedule na vstupech zároveň obsahují nejdůležitější body návštěvního řádu. Jeho plné znění je dostupné na webových stránkách výstaviště.

„Věřím, že nám jde o společnou věc – co největší bezpečnost všech návštěvníků parků. A právě dodržení maximální rychlosti ji spolu se vzájemnou ohleduplností výrazně pomůže zajistit,“ je přesvědčena ředitelka Fuglíčková. Situaci bude správce parků dál sledovat. Pokud by k překračování rychlosti docházelo i nadále, bude muset přistoupit k dalším potřebným krokům. „Nabízí se například těsnější spolupráce s městskou policií či úprava návštěvního řádu parků,“naznačila Eva Fuglíčková.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály