Na kole i koloběžce jen do 20 kilometrů. Výstaviště Flora připomíná pravidla

S příchodem jara se nejen v olomouckých parcích zvyšuje počet cyklistů a cestujících na elektrokoloběžkách. Výstaviště Flora připomíná platná pravidla a návštěvní řád. Nově na maximální povolenou rychlost kol a koloběžek upozorňuje i piktogram v podobě malé dopravní značky.

Loni docházelo, podle správce parků, k stále častějšímu překračování nejvyšší povolené rychlosti. Ta je v olomouckých parcích stanovená na 20 kilometrů v hodině. „Nevedeme přesnou evidenci, ale dostávaly se k nám stále častější informace, že lidé, kteří do olomouckých historických parků vjeli na jízdních či elektrických kolech anebo na běžných a elektrických koloběžkách, nedodržují maximální povolenou rychlost. Nyní je tak vhodná chvíle toto pravidlo zahrnuté v návštěvním řádu parků připomenout,“ uvedla ředitelka Výstaviště Flora Olomouc Eva Fuglíčková.

Pro lepší informovanost návštěvníků doplnili pracovníci výstaviště tabule u nejvytíženějších vstupů do parků i piktogram v podobě malé rychlostní dopravní značky. Cedule na vstupech zároveň obsahují nejdůležitější body návštěvního řádu. Jeho plné znění je dostupné na webových stránkách výstaviště.

„Věřím, že nám jde o společnou věc – co největší bezpečnost všech návštěvníků parků. A právě dodržení maximální rychlosti ji spolu se vzájemnou ohleduplností výrazně pomůže zajistit,“ je přesvědčena ředitelka Fuglíčková. Situaci bude správce parků dál sledovat. Pokud by k překračování rychlosti docházelo i nadále, bude muset přistoupit k dalším potřebným krokům. „Nabízí se například těsnější spolupráce s městskou policií či úprava návštěvního řádu parků,“naznačila Eva Fuglíčková.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály