Mění se dopravní režim na náměstí. Má zklidnit provoz v centru

Menší provoz na Horním náměstí a zklidnění dopravy v nejužším centru města by měla zajistit úprava režimu dopravy v pěší zóně. Od 1. prosince začnou na Horním náměstí platit nová pravidla pro vjezd vozidel zásobování a taxislužeb. Zároveň kvůli častému zneužívání ze seznamu povolení zmizí vjezd v režimu „zásobování potravinami“.

Vozidla integrovaného záchranného systému, magistrátu, technických služeb, městské policie, dopravního podniku a cyklisté budou moci na Horní náměstí stále vjíždět po celý den. Nově budou mít čas povoleného vjezdu upravený vozidla taxislužby, tj. od 18 do 11 hodin, a pro dopravní obsluhu bude nově platit možnost vjet na Horní náměstí mezi 18. a 9. hodinou.

V době konání Vánočních trhů navíc platí také zákaz vjezdu všech motorových vozidel (mimo vozidla IZS, MPO, MMOl a vozidla s povolením pořadatele) v čase od 15:30 do 22:30. Toto dodatečné omezení platí od 11. listopadu a potrvá do 15. ledna.

„Najít rovnováhu v nastavení dopravního režimu na Horním náměstí tak, aby byla zajištěna obsluha provozoven, ale zároveň bylo historické centrum města klidné, tak jak by si zasloužilo, není vůbec jednoduché. Intenzitu dopravy na Horním náměstí samozřejmě vnímáme my i Olomoučané. Nechceme znepříjemňovat život majitelům provozoven. Úpravou režimu chceme dopravu v centru přes den zklidnit a zejména zamezit zneužívání některých režimů povolení a také bezdůvodným průjezdům přes náměstí, kterými si mnozí jen zkracují cestu,“ vysvětlila náměstkyně primátora pro dopravu Miroslava Ferancová (ANO).

Z povolení k vjezdu na Horní náměstí v určených časech nově úplně zmizí režim „potraviny“, který nyní povoluje vjezd mezi 12. a 14. hodinou.

Mimo vyznačené časy v jednotlivých režimech mohou na Horní náměstí vjíždět pouze majitelé karet k povolení vjezdu do pěší zóny.

Nový režim na Horním náměstí:

IZS, MMOl, TSMO, MPO, DPMO: 0-24 h

cyklisté: 0-24 h

taxi: 18-11 h (před změnou 0-24 h)

dopravní obsluha: 18-9 h (před změnou 18-10 h)

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály