Litovel chce letos začít stavět cyklostezku podél průtahu městem

Stezku pro cyklisty a chodce chce letos v červnu začít stavět podél části opraveného silničního průtahu radnice v Litovli na Olomoucku. Několik let chystaný projekt, který si vyžádá investici zhruba 30 milionů korun, schválilo městské zastupitelstvo. Radnice se bude snažit dodatečně získat dotaci. Na sociálních sítích o tom informoval starosta Litovle Viktor Kohout (SNK Litovel).

Připravovaná investice podle Kohouta počítá s rekonstrukcí chodníků a vybudováním smíšené cyklostezky v celkové délce 1,7 kilometru podél silničního průtahu v Dukelské ulici, kterou denně projede zhruba 10.000 automobilů. Stezka pro chodce a pěší tak podle Kohouta zvýší bezpečnost a zlepší plynulost dopravy v této části Litovle, jelikož cyklisté už nebudou muset jezdit po frekventované silnici.

Loni v Litovli skončila tříletá rekonstrukce silničního průtahu, jejíž součástí bylo rozšíření tří mostů, přes které plánovaná smíšená cyklostezka povede. "My jsme se spolupodíleli asi 12 miliony na přípravě mostů, aby už odpovídaly i našemu projektu. Bohužel se nám mezitím nepodařilo získat dotace, proto se celá akce zpozdila," uvedl Kouhout.

Nová smíšená cyklostezka bude začínat naproti továrně Head a povede vedle silnice směrem k autobusovému nádraží. Stavbaři zároveň upraví autobusové zálivy, vybudují nová místa pro přecházení rušné silnice a instalují dopravní značení.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály