Kraj brázdí patnáct vlaků RegioPanter. Další přijedou na jaře

Během svátků se další dva nové vlaky společnosti RegioPanter zapojily do pravidelného provozu. Aktuálně jich na tratích jezdí patnáct. Zbytek dodá společnost Škoda na jaře. Moderní vlaky tak obslouží všechny elektrické tratě v regionu.

V olomouckém depu parkuje už polovina z třiceti jednotek RegioPanter. Momentálně obsluhují linky na tratích Nezamyslice - Kouty nad Desnou a Šumperk - Vyškov. Vlaky RegioPanter nahradí klasické soupravy s lokomotivou nebo elektrické jednotky přezdívané „Tornáda.

Do jara bude v kraji jezdit všech 30 moderních vlaků a obslouží všechny plánované linky v Olomouckém kraji,“ uvedl náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu, Jiří Ješeta.

Od jara vlaky RegioPanter obslouží spojení Olomouc - Vsetín. V současnosti najezdí jednotky na území kraje denně v průměru přes 7 300 kilometrů. Od jara číslo stoupne na 11 300 kilometrů.

Jednotky nabízí cestujícím pohodlné cestování, bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí. „Vlaky jsou plně klimatizovány a vybaveny zásuvkami s napětím 230 V. Cestující se mohou během cesty připojit na síť Wi-Fi a využít prostornou plochu pro přepravu až 15 jízdních kol. Vlaky nabídnou cestujícím více než 7 000 míst k sezení,“ uvádí na svém webu České dráhy.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály