Jižní čtvrť dostane 40 nových parkovacích míst. Záměr schválili zastupitelé

Přerovskou ulici Jižní čtvrť II čeká rozsáhlá stavební úprava povrchů komunikací a parkovišť. Současně je v oblasti 35 vyznačených míst pro auta, přičemž by mělo přibýt dalších 40. Městští zastupitelé schválili záměr zadat zakázku v hodnotě přibližně 25 milionů korun.

Předmětem veřejné zakázky se stane rekonstrukce silnice III. třídy a parkovišť, která spočívá v obnově stávajících netuhých krytů v daném území, které degradovaly klimatické jevy a především stavební práce.

„Směrové, výškové a šířkové parametry komunikací zůstanou stejné jako doposud. Součástí bude i výměna betonových obrub za nové, oprava schodišť v severovýchodní části této ulice, vyrovnání navazujících zpevněných ploch či místních komunikací, a to včetně bezbariérových úprav,“ uvedl náměstek přerovského primátora Vladimír Lichnovský (ANO).

Parkoviště bude podle náměstka provedené ze vsakovací dlažby a po jeho generální obnově bude moct v oblasti parkovat 75 vozů. Čtyři místa z celkového počtu by měly být určená pro osoby se zdravotním postižením. „Parkování v této lokalitě bylo dlouhodobě neuspořádané, vozidla stála i mimo vyznačená parkovací místa. Opravou by mělo dojít ke zlepšení poměrů - aby bylo zamezováno poškozování zeleně, byla zvýšena bezpečnost provozu a zachován průjezd i pro vozidla integrovaného záchranného systému,“ doplnila vedoucí odboru investic Ivana Pinkasová.

Celou akci by radnice chtěla spustit v první polovině roku 2025. Podle Petry Hirschové z odboru investic má už město vyhotovenou projektovou dokumentaci. Projektant odhadl rozpočtové náklady na 25 410 000 korun včetně DPH. "Rozpočet se ale bude finalizovat až po vydání stavebního povolení, takže nelze předvídat, zda se některé požadavky stavebního úřadu promítnou do konečné ceny či nikoliv," vysvětlila na závěr Hirschová.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály