Jak na tom jsou po povodních mosty? ŘSD kontroluje jejich statiku

Kontrolu mostů v povodněmi postižených oblastech momentálně provádí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Prohlíží statiku a stav mostních konstrukcí. Na silnici I/44 mezi Postřelmovem a Mikulovicemi jsou mosty v pořádku. ŘSD také postupně zprovozňuje další silnice v regionu.

"Provedli jsme kontrolu více než 20 mostů a můžeme sdělit, že všechny mostní objekty na silnici I/44 mezi Postřelmovem a Mikulovicemi jsou staticky v pořádku čili sjízdné," uvedl mluvčí ŘSD Miroslav Mazal s tím, že konstrukce drží. Mluvčí ovšem upozornil, že opatrnost je stále nutná. "Nicméně je nutné stále projíždět s rozvahou a opatrností odpovídající uplynulým událostem," uzavřel Mazal.

Intenzivně se pracuje také na obnovení provozu na dalších silnicích ve správě ŘSD. "Pracujeme na obnovení provozu na silnice I/60 mezi Jeseníkem a Žulovou: doplnění a stabilizace odplaveného silničního tělesa, osazení betonových svodidel. Zprovoznění pro kompletní dopravu plánujeme od pondělí," informoval generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály